
10:53, 23 листопада 2018 р.
Надійне джерело
У Рівному працює до тисячі спеціалістів в IT-галузі

В ІТ-індустрії Рівного зайнято 700-1000 спеціалістів. В місті працює більше 20 ІТ-компаній, а виші щорічно готують понад 400 майбутніх ІТ-фахівців. Про це пише Валентина Донченко в «Огляді IT-ринку праці» Рівного на сайті www.dou.ua.
Середні зарплати програмістів у Рівному:
Junior — $300-600;
Middle — $1000-1300;
Senior —$2200-2300.
Більшість рівненських ІТ-компаній займаються аутсорсингом, але представлено і продуктовий сегмент.
ІТ-спеціалістів у Рівному готують у чотирьох вишах:
НУВГП (інститут автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки);
МЕГУ ім. С. Дем’янчука (факультет кібернетики);
Рівненська філія ЄУ (кафедра інформаційних систем);
РДГУ (факультет математики та інформатики).
Сергій Сидорчик, директор рівненського офісу SoftServe:
Попри те, що Рівне є досить компактним містом, тут зосереджена низка потужних вищих навчальних закладів, де вчать майбутніх ІТ-спеціалістів. Серед них НУВГП, НУ «Острозька академія», РДГУ, КА «ШАГ». Університети є відкритими для співпраці: минулого року за підтримки SoftServe НУВГП відкрив нову спеціалізацію «Інтернет речей», яка, я впевнений, з кожним роком набиратиме обертів.
Завдяки співпраці з випускниками вишів, а також різноманітним освітнім програмам SoftServe IT Academy ми маємо великий потік Junior-спеціалістів, яких вчимо та розвиваємо завдяки внутрішній навчальній екосистемі. Попри це, у рівненському девцентрі SoftServe працює 60% спеціалістів рівня Middle та Senior.
Ми також активно розвиваємось як ІТ-спільнота, працюючи над створенням необхідної інфраструктури для життя та роботи ІТ-фахівців. Днями були анонсовані плани щодо створення у місті Рівненського ІТ-кластеру. На мою думку, спільна робота ІТ-компаній та місцевої влади над стратегічним розвитком ІТ зроблять Рівне ще більш привабливим містом для талановитих людей, які хочуть поєднати життя у комфортному, затишному і красивому місті з роботою в динамічній, технологічній і конкурентній ІТ-сфері.
Існує думка, що люди хочуть їхати у великі міста, такі як Київ чи Львів. Однак зараз дедалі більше людей переїжджають до Рівного з великих міст та з-за кордону, адже тут затишно, як удома.
Олександр Семенюк, СЕО Honeycomb Software:
Рівне є дуже комфортним для проживання, тут наявна вся необхідна інфраструктура. Місто досить невелике, тому більшість спеціалістів знають один одного особисто. Питання репутації компанії є дуже важливим.
IT в Рівному має ті самі проблеми, що і IT України в цілому:— відсутність кваліфікованих спеціалістів;— перегрітий ринок праці;— відставання освітніх програм від потреб ринку;— міграція цінних спеціалістів до Києва, Львова, за кордон.
Окремо хочу відмітити цікавий факт, що з ростом кількості IT-компаній до Рівного почали повертатися ІТ-спеціалісти. Погодьтесь, що витрачати 2 години на проїзд у великих містах — нераціонально.
Юрій Мамончук, СЕО Selecto:
Рівне має великий потенціал розвитку ринку ІТ. Такі задатки є майже в кожного маленького і, що важливо, непромислового міста. Мотивація проста: великі міста, культурні центри зараз вже перенасичені талантами, конкуренція там не завжди здорова. І, обираючи між рідним містом та його розвитком і великим вже динамічним містом, зараз працівники, напевно, будуть віддавати перевагу першому.
Ми помітили, що людині сьогодні не так важливо бути в уже сформованому центрі суспільного життя, як важливо бути його творцем. І на перший план вийшла родина, рідне місто: українці почали цікавитись відродженням своєї маленької батьківщини. Отже, створювати можливості для професійного розвитку в невеликих містах сьогодні варто.
Які тут є перешкоди? Наразі основна проблема не в наявності робочих місць, а у належній підготовці спеціалістів. Перш за все, нам треба забезпечити високоякісну ІТ-освіту у Рівному. Бо погодьтеся, якщо людина поїде навчатися до Львова, Києва чи Харкова, вірогідніше, там вона і лишиться. Статистика показує, що у студентські роки люди здобувають найбільшу кількість контактів і завдяки ним вже обирають роботодавця.
Зі сторони компаній-роботодавців також саме проблема освіти є ключовою при виборі міста для відкриття офісу. Адже спектр кадрів більший у містах, де є відповідні університети та вже згуртовані спеціалісти галузі. Якщо ж говорити про запрошення на роботу працівників з інших міст, то тут мова йтиме не про освіту, а про належну інфраструктуру та розвиток культури. Забезпечивши ці два аспекти в Рівному, ми зможемо побудувати прогресивну ІТ-спільноту міста.
Ми вже почали працювати над цим. Запит від людей на розвиток індустрії є: ми знайшли безліч невеличких команд, які самотужки намагаються будувати ІТ-бізнес. Прогресивні компанії, які представлені в місті, зараз прагнуть об’єднатися для розвитку ІТ-ринку, щоб поділитися вже перевіреним досвідом та застосувати його у цьому місті. Спільними силами ми набагато швидше створимо в Рівному такі умови, щоб таланти не мусили покидати рідне місто, а бачили перспективи тут.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...