
12:01, 11 квітня
Української мови у школах стало менше, – мовний омбудсмен

- У школах України зменшилась кількість української мови серед дітей і вчителів, що викликало занепокоєння мовного омбудсмена Тараса Кременя.
- Він закликає виправляти цю ситуацію.
В освітньому процесі в Україні існує проблема з українською мовою. Її менше вживають зараз і діти, і вчителі.
Про це заявив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Про це інформує 24 Каналз посиланням на "Еспресо".
У школах України поменшало української мови
Кремінь закликав виправляти цю ситуацію. Він вважає, що влада повинна відчувати та реагувати на проблеми, які шкодять національним інтересам.
Я неодноразово наголошував на тому, що в нас є проблема із забезпеченням української мови в освітньому процесі в українських школах. Української мови насправді стало менше і серед дітей, і серед учителів. Тому зрозуміло, що міністр освіти повинен на це все відреагувати належним способом,
– заявив мовний омбудсмен.
І додав, що в Україні є державна програма, є закон про культуру, але за порушення відповідних норм і за виконання в публічному просторі російськомовних виконавців – копійчані штрафи, якими важко когось налякати.
Підтягнути українську чи опанувати іноземну? "Оптіма" відгукнеться на будь-який запит! Провідні вчителі країни, авторський підхід та використання інтерактивних платформ допоможуть прокачати обрану мову в найкоротші терміни.
При цьому Кремінь нагадав, що зараз у парламенті зареєстрували законопроєкт, який конкретизує питання українськомовного середовища.
У Раді запропонували заборонити російську мову у сфері освіти
- У Верховній Раді запропонували . Відповідний законопроєкт зареєстрували днями у парламенті.
- Автори документа – перший віцеспікер Ради Олександр Корнієнко та нардепка від "Голосу" Наталія Піпа.
- У разі погодження на офіційному рівні цієї ініціативи усі заклади освіти повинні будуть забезпечити комунікацію лише державною мовою. При цьому не лише під час освітнього процесу, а й під час особистісного спілкування між учнями та вчителями на території школи.
- Водночас законопроєкт містить винятки. Їх передбачили для закладів освіти, де є класи з навчанням мовами національних меншин, що є офіційними мовами ЄС. Там дозволяють використання відповідної мови поряд з українською.
Джерело: 24tv.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:01
Вчора
13:07
Вчора
Оголошення
11:36, 3 травня
8
live comments feed...