
11:47, 19 вересня 2018 р.
Чого не рекомендують робити рівнянам у день Михайлового чуда

Архистратиг Михаїл
Сьогодні, 19 вересня, православна церква згадує диво архистратига Михаїла у Хонах, вчинене для блага християн. У народі свято називають Михайлове чудо.
Поблизу Фрігійського міста Ієраполя у місцевості званій Херотопа, відкрилося джерело, від якого архистратиг Михаїл невидимо подавав віруючим зцілення. Багато хто приходив до цього джерела, не тільки християни: милися і утамовували спрагу та зцілювалися від своїх недуг. Багато взяли у ньому святе хрещення.
Згодом при цілющому джерелі, ретельністю одного елліна, дочка якого зцілилася від німоти водою цього джерела, був побудований храм на честь святого архистратига Михаїла. При храмі оселився чоловік на ім’я Архип, який прославився своєю святістю.
Язичники, які хотіли зруйнувати храм і погубити святого Архипа, намірилися затопити то місце. І ось, коли потік пущений був з двох річок і з великою силою кинувся до храму, За молитвою Архипа біля храму з’явився архистратиг Михаїл, який ударом свого жезла відкрив у горі широку розколину і повелів полинути в неї водам вируючого потоку. Таким чином храм залишився неушкодженим. Побачивши таке дивне диво, погани в страху тікали, а святий Архип і зібрані до храму християни славили Бога й дякували святому архистратигу Михаїлу за допомогу. Місце ж, де відбулося чудо, отримало назву Хони, що означає «отвір», «розпадина».
Архистратиг Михаїл – покровитель і помічник у боротьбі зі злом, він захищає душі померлих і охороняє ворота до раю. Вважається, що Михаїл допомагає тим, хто цього потребує:·
- у зціленні;
- у вирішенні складних життєвих питань;
- допомагає у дорозі;
- постраждалим від війни або стихійного лиха.
За традицією у цей день категорично забороняється:
- Працювати, а то Бог покарає. Виняток робиться лише для невідкладних справ: догляд за дітьми і домашніми тваринами і т. ін..·
- Сваритися і лаятися: за старих часів у цей день прийнято було проводити обряд замирення між посвареними, і якщо помирити вдавалося – це відзначали широко і радісно. Згодом традиція забулася, але заборона на сварки залишився.
- Голову мити – вважається, що інакше розум весь змиється.
- Робити великі покупки – за старих часів вірили, що радості такі придбання не принесуть.
- Викидати залишки їжі – їх роздавали бездомним людям або тваринам.
- У ліс ходити, але саме за чорницею – вважалося, що в цей день цю ягоду топче нечистий.
Цей день краще провести у молитвах і спокої. І якщо з кимось посварилися, то скориставшись позитивною енергетикою дня, спробувати помиритися з цією людиною.
Також у старовину незаміжні дівчата ворожили у цей день на пирозі: кому дістанеться шматок з запеченим в ньому кільцем, та неодмінно вийде заміж в цьому році.
А ще наші предки вірили, що загадане у Михайлів день бажання неодмінно здійсниться.
Вважається, що в Михайлів день бувають перші заморозки. До того ж більшість прикмет дня пов'язано з погодою:
- якщо вранці туман – чекай потепління;
- якщо на верхівці беріз ще тримається зелене листя – зима буде ранньою і суворою;
- якщо березовий лист жовтіє зверху – то весна буде ранньою, а знизу – то пізньою;
- якщо вранці на деревах є іній – чекай багато снігу в цю зиму;
- якщо ввечері на Михайлове чудо на небі пливуть сині хмари – це до зміни погоди;
- якщо листя осики падають на землю «обличчям» – це до холодної зими, а нижньою стороною – до теплої з відлигами, якщо і так, і сяк – тоді помірна.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
18:49, 22 квітня
12:18, 19 квітня
5
12:54, 6 січня
1
live comments feed...