17:28, 23 липня 2015 р.
Обираємо союзника у боротьбі зі стресом
Реакція на стрес у різних людей неоднорідна: хтось зажовує хвилювання будь-чим, когось тягне на солодке\кисле, а комусь і шматок до горла не іде. А от результат у всіх один – жирові відкладення. Це неприємна новина. А ще неприємніше те, що ці жирові відкладення сконцентровано зазвичай на талії та у нижній частині живота, де вони найбільш небажані.
Причина цьому – гормон кортизол. Коли людина потрапляє в напружену ситуацію – не встигає закінчити вчасно важливий проект, запізнюється на роботу, застрягла в дорожніх заторах, посварилася з подружжям, турбується про гроші, фізично перепрацювала, – все це може призвести до інтенсивного викиду кортизолу в кров. Це призводить до прискореного зносу тканин організму та інших небажаних наслідків. Ученими-ендокринологами давно доведено, що саме кортизол(гормон смерті) перетворює білок на глюкозу і утримує підвищений рівень цукру в крові досить довгий час.
А от і приємна новина – рішення є. Славнозвісний ендорфін(гормон щастя) має здатність нейтралізувати дію кортизолу та нормалізувати обмін речовин.
Нам відомо про велику кількість способів викликання викиду ендорфіну в кров. Психологічний метод здається найприйнятнішим та найпростішим – почитав анекдоти, погрався з котом, і от ти знову задоволений життям. Проте після справді значного стресу переключитися на позитив надто важко, а ті чинники, які раніше покращували настрій, можуть навіть роздратувати.
Хімічний метод полягає у вживанні речовин, які стимулюють вироблення та викид ендорфіну. Це проста їжа, антидепресанти, алкоголь та наркотики. Їжа та алкоголь калорійні, тому наслідки дії кортизолу стануть лише помітнішими після його нейтралізації. Замість того, щоб боротися з тяжкими наслідками стресу, зумовленими недоліком ендорфінів, за допомогою нелегальних наркотиків або іншого зловживання, мільйони занепокоєних звертаються до лікарів, щоб ті прописали їм легальні медикаменти. Однак білбшість легальних препаратів не надто відрізняються від наркотиків, не дозволених до вживання.
Перш ніж людина наважиться піти до лікаря, який призначить медикаментозне лікування депресії, йому слід звернутися до інструктора з лікувальної фізкультури, аби той призначив відповідний курс вправ. Регулярні вправи, які стимулюють виробництво ендорфінів і знижують вміст кортизолу в організмі, набагато ефективніші за психоактивних препаратів, які можуть завдати значної шкоди вашому тілу і мозку.
Найбезпечніший та найприйнятніший для організму метод підвищення рівня ендорфіну – підвищена фізична активність, тривалість якої перевищує 20 хвилин. Це допоможе не лише спалити непотрібні калорії, а й запобігти утворенню зайвих відкладень. Як бонус – гарне самопочуття та позитивний настрій.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
10:09, Сьогодні
19
11:36, Сьогодні
live comments feed...