
15:00, 12 травня 2015 р.
Покоління культури селфі
Якщо ви переконані, що селфі виникло недавно, то ви помиляєтеся. Насправді селфі було винайдене ще у 1900 році завдяки популярній сьогодні компанії KODAK. Метод, який був запропонований, базувався на фотографуванні власного відображення в дзеркалі. Нерухомість камери забезпечувалася штативом, дивлячись у видошукач фотограф кадрував майбутній знімок.
Через 14 років велика княжна Анастасія за допомогою дзеркала зробила селфі і надіслала своєму другові. Звичайно це було зробити нелегко , оскільки фотоапарати тих часів багато важили, і дівчинці у 12 років було важко втримати його однією рукою. Однак як і сьогодні люди заради вдалого селфі готові на все.

Повертаючись до наших часів, то у 2002 році в Автралії вперше було використано слово «селфі». Ще до популярності мережі Facebook, селфі активно курсували просторами мережі MySpace.
З розвитком прогресу, включаючи камер на гаджетах, селфі стало ще більш розповсюджуватися. І вже на початку 2010-х років відбувся справжній бум культури селфі.

safe копіяa_web
Бажаючі сфотографувати себе різного віку. Зокрема навіть 60-річний Папа Римський теж не проти закинути кілька фото самостійного виробництва.
Все ж селфі найбільш популярні серед населення 16-36 років. Спеціальна соцмережа Instagram вміщує близько 70 млн фото їжі, занять спортом, відпочинку, демонстрацій одягу та інше.
Ще цікавий факт, коли мавпа в Індонезії у 2011 році вкрала фотоапарат у дослідника Девіда Слейтера, і перше, що вона зробила, це кілька своїх фото. Звичайно ці фото вважаються унікальними.

Macaca_nigra_self-portrait_(rotated_and_cropped)
Однак чи можна покоління культури селфі назвати прогресивним? У чому сенс безкінечного фіксування камерою предметів побуту, звичних місць та облич людей?
Для багатьох людей саме викладення фото в соцмережі, являється ціллю дня. Якщо не зроблено кілька фото, то день прожитий дарма.
А скільки прекрасного ми не помічаємо із-за постійного фотографування себе коханих. Ми не помічаємо, як прекрасно цвітуть дерева весною, як апетитно виглядають черешні в саду, яке чисте повітря, яким ми дихаємо, чудові архітектурні пам’ятки, людські щирі посмішки. В світі є набагато більше неймовірного того, що об’єктив камери не здатен зафіксувати.
Мить не можна зафіксувати. Її можна тільки відчути.



Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
15:49, 5 травня 2023 р.
19:36, 22 квітня
19:36, 22 квітня
19:36, 22 квітня
10:00, 29 квітня
live comments feed...