Актуально
17:16, 29 березня 2015 р.
Випадковий «політ» гривні чи запланована дестабілізація економіки України
Актуально
Останнім часом падінням гривні та стрімким ростом валюти уже нікого не здивуєш. Люди звикли до того, що продавці не встигають переклеювати цінники на товари, як вартість підвищується. Цього року гривня сягнула рекордних відміток. На "чорному ринку" за один долар просили аж 38-40 грн. Виникає ряд логічних питань: хто стоїть за нестабільною грошовою ситуацією? Та як вберегти українську економіку від повної руйнації?
Соціальні мережі вибухнули численними фотожабами у сторони голови НБУ Валерії Гонтарьової.
Як наслідок, українці вимагають відставку Голови НБУ. Однак, цікаво, бо жодної достойної кандидатури не буо запропоновано. Суть полягає, не стільки хто "веде" кермо української економіки, а в системі. І це стосується не лише грошей. Достатньо глибоко не копати: система освіти перенасичена, дисципліни, які вивчаються у навчальних закладах, втратили своє практичне призначення. Це мертві знання, якими пічкають дітей та студентів. А скільки взяток учителі та викладачі беруть. І зачасту навіть не приховуючи цього.
Окрім того, у нас по закону безкоштовна медицина. Однак створюються такі умови, що користуватися нею практично неможливо, оскільки від такого лікування стан здоров'я може навіть погіршитися.
Що стосується валюти, то вона в державі є. У мішках, під пролісками, під кодовими замками, замість шпалер у депутатів, але тільки не в людей. Більше того, ціни на товари на ринку залежать від грошової погоди кожного дня, а не від закупівельної вартості.
Останнім часом ситуація з валютою більш-менш стабілізувалася. Сьогодні "на чорному ринку" 1 долар можна придбати за 27 грн. Однак ціни навіть на товари щоденного вжитку зменшувати ніхто не збирається.
Більше того, магазини та супермаркети вдало підлаштували "політ" гривні під себе. Це ілюзія, що люди почали скуповувати муку, крупи, цукор, сіль тощо. Так, на кілька відсотків більше людей роблять масові закупи цих товарів. Але не так, як нам це подають. Насправді супермаркети затримують викладку нового товару і кладуть на полицю 1 "останню" пачку гречки. І таких "останніх пачок" може бути навіть 100.
Нас лякають замороженням рахунків, карток, невиплатою готівки, лопанням усіх банків. І крахом економіки. Нам неодноразово "позичали" гроші для врегулювання ситуації в Україні. Однак як дізнатися на що реально ці кошти були витрачені? Ніхто кошторис не писав, і грошей нема. Окрім того, було прослідковано, що досі виділяються з держбюджету України кошти на Євро-2012, сумнівні державні оранізації, які складають з кількох чоловік, а витрачаються на них мільйони!
Такі дірки, які поповнюються із бюджету України, ніхто не ліквідовує. Зате проводиться політика "затягування пасків" - створення для народу такі умови - які можливі лише для виживання. У той час, як депутатство розкошує у своїх численних квартирах, а держава платить за них 13 тисяч в місяць за кожного для погашення вартості за готель, у якому вони ніби "проживають".
У цій складній ситуації винити можна будь-кого. Однак чи буде із цього результат? Коли людина потрапляє до влади, їй на голову падає біла завіса, яку вона вже не взмозі із себе зняти. Необмежений доступ до великих грошей, перетворює людину на дракона.Тобто знову повертаємося до початку - проблема у системі. Відсутній контролюючий орган.
Ми українці - надзвичайно терпляча нація. Ми можемо безкінечно довго терпіти знущання, образи, біль, але надія на краще все ж гріє наші серця. Зміни, на які ми чекаємо не одне століття рано чи пізно прийдуть.
Сьогодні Україна знаходиться на стадії "руїни". Сьогодні ми плачемо, а хтось сміється. Але завжди так не буде. Той, хто сьогодні сміється - завтра заплаче, і ми засміємося. Слава Україні!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
09:37, 7 січня
10:33, 10 січня
10:42, 13 січня
live comments feed...