• Головна
  • Четверта хвиля мобілізації і не тільки
актуально
11:47, 9 березня 2015 р.

Четверта хвиля мобілізації і не тільки

актуально

Ситуація на сході нашої держави залишається вкрай складною і має тенденцію до загострення. Майже рік від початку конфлікту військовослужбовці Збройних Сил, Національної гвардії та інших військових формувань героїчно в складних умовах стримують просування ворожих військ та борються з угрупованнями сепаратистів.

Навіщо це потрібно Призвані військовозобов'язані мають стати заміною тому особовому складу, який було призвано ще під час першої хвилі мобілізації. "Старі" вояки будуть звільнені з військової служби у березні-травні 2015 року. Іншою метою мобілізації, окрім ротації, є необхідність створення якісного резерву. Його складатимуть молоді строковики, яких не відправлятимуть у зону військових дій. Цього разу до лав ЗСУ буде призвано близько 50 тис. осіб. Призов відбудеться у два етапи: спочатку 24 тис. осіб, а потім ще 26 тис. Загалом протягом 2015 року планується провести три хвилі мобілізації, які в цілому триватимуть 210 днів. До лав ЗСУ планують набрати близько 100 тис. осіб.

Наразі з Рівненщини планується призвати приблизно 2000 осіб за два етапи часткової мобілізації з кінця січня до середини березня. Під четверту хвилю згідно законодавства за віком можуть потрапити військовозобов’язані чоловіки віком від 25 до 60 років, та жінки віком від 25 до 50 років. Як зазначають в Генштабі, жінок будуть мобілізувати за потреби по кваліфікаційних рівнях.

Перед направленням у зону АТО мобілізовані пройдуть польовий вишкіл (понад 40 днів). Перші 7-8 днів відбуватиметься загальна військова підготовка окремо для офіцерів, сержантів і солдатів. У неї буде входити медична підготовка, тактична, інженерна, вогнева підготовка та ін. Наступні 26 діб буде проводиться підготовка за фахом. Після цього особовий склад буде направлений до штатних підрозділів для бойового злагодження тривалістю до 15 діб.

Проти осіб, які ухилятимуться від виконання військового обов'язку, не будуть проводити масштабний розшук. ЗСУ не націлені укомплектувати армію особами, які невмотивовані або не бажають служити. Однак військові вважають, що рано чи пізно "ухильники" будуть змушені відповісти за свої дії. Зокрема, за ухилення від військового обов’язку передбачається як адміністративна відповідальність, так і кримінальна відповідальність строком позбавлення волі від 2 до 5 років.

В Генштабі заявлять, що всі питання матеріально-технічного забезпечення враховані. Збройні сили України за допомогою промислових підприємств та міжнародної матеріально-технічної допомоги проводять заходи щодо накопичення необхідних запасів та оснащення. Обіцяють, що без екіпіровки, форми та бронежилета в військові частини людей відправляти не будуть.

Необхідність проведення п'ятої чи шостої черги мобілізації буде залежати виключно від воєнно-політичної ситуації в Україні, зокрема на її східних територіях. Тому впевнено говорити, вони будуть чи не будуть — наразі немає можливості. Але в Генштабі готові провести і наступні черги мобілізації. Наступна хвиля мобілізації вірогідно розпочнеться в квітні і буде тривати 60 днів. І з червня ще одна хвиля — також тривалістю 60 днів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #четверта хвиля #п'ята хвиля помілізації
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...