15:20, 8 жовтня 2014 р.
Рівненщина: ОВК 154-го округу самовільно замінила секретаря
На своєму черговому засіданні, що відбулось 2 жовтня 2014 року, окружна виборча комісія 154-го виборчого округу самовільно через голосування замінила секретаря. Замість Тетяни Левченко, поданої від Політичної партії «Народно-трудовий союз Україна», усю документацію в комісії буде вести Світлана Генеральчук від Політичної партії «Удар». Про це повідомили у прес-службі ГО "ОПОРА".
Одним з питань, що було розглянуто під час шостого засідання ОВК 154-го виборчого округу (з центром у м. Дубно), стало питання заміни секретаря комісії Тетяни Левченко. Голова комісії Єгор Филимонович Дзюбак під час свого виступу зазначив, що ОВК № 154 з моменту утворення і до сьогоднішнього дня працює практично без секретаря. Ще 18 вересня 2014 року по квоті Політичної партії «Народно-трудовий союз України» секретарем комісії була призначена Левченко Т. М., яка прийнявши присягу, не приступила до виконання обов’язків, а також не була присутня на двох засіданнях ОВК № 154. Причина в тому, що Тетяна Левченко є студенткою ВУЗу і сесія в інституті співпала з часом проведення виборів. Неодноразове звернення до ПП «Народно-трудовий союз України» по проведенню заміни секретаря комісії результатів не дало. Порадившись з куратором в ЦВК по Рівненській області і враховуючи великий об’єм документації по роботі ОВК, Єгор Филимонович вніс пропозицію призначити секретарем комісії Світлану Миколаївну Генеральчук, суб’єктом подання якої є політична партія «Удар».
Усі члени комісії одноголосно проголосували за пропозицію по заміні. Сама ж Світлана Миколаївна вже має досвід роботи на посаді секретаря комісії. На президенських виборах 2014 року п. Світлана працювала на цій посаді від імені кандидата Вадима Рабіновича.
Проте, відповідно до чинного законодавства призначати або замінювати керівний склад комісії має право лише Центральна виборча комісія.
Як зазначається в п.9 ст 27 ЗУ «Про вибори народних депутатів України», особа, включена до складу окружної виборчої комісії за поданням Голови Центральної виборчої комісії, не може бути призначена на керівну посаду у виборчій комісії, крім випадків, коли до складу відповідної виборчої комісії не надійшли або надійшли у недостатній кількості подання щодо призначення відповідних осіб на посаду голови, заступника голови та секретаря комісії. Розподіл керівних посад між суб'єктами подання в межах часток, визначених відповідно до цієї частини, визначається Центральною виборчою комісією. При цьому повинна бути дотримана приблизна рівномірність територіального розподілу посад, отриманих представниками кожного суб'єкта подання.
Таким чином лише суб’єкт подання може внести до ЦВК пропозицію по заміні члена окружної виборчої комісії. На основі такого подання ЦВК приймає рішення про заміну, про що формується відповідна постанова. Від Політичної партії «Народно-трудовий союз України» жодних документів на заміну наразі не надходило, тому ЦВК не може прийняти такого рішення. На сайті Центральної виборчої комісії на посаді секретаря й досі значиться Левченко Тетяна Миколаївна.
Відповідно до п.9 ст 37 цього жє закону, у разі якщо голова, заступник голови або секретар виборчої комісії систематично не виконує покладені на нього обов'язки, відповідна окружна або дільнична виборча комісія може звернутися до виборчої комісії, яка її утворила, з мотивованим поданням про його заміну, якщо за це проголосувало не менше двох третин членів складу комісії. Зазначене подання чи заява підлягає обов'язковому розгляду у строки, зазначені у частині сьомій цієї статті. Рішення про заміну голови, заступника голови, секретаря виборчої комісії не тягне за собою припинення повноважень цих осіб як членів відповідної виборчої комісії.
Позачергові вибори народних депутатів України проводяться у загальнодержавному багатомандатному окрузі та 213-ти одномандатних виборчих округах на всій території України. Разом з тим, відповідно до ст.8 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», вибори не організовуються і не проводяться на тимчасово окупованій території АР Крим (округи №1-10) і м. Севастополь (округи №224-225).
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Організація співпрацює з понад 200 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться ще більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:00
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
16:40, 25 жовтня
19
10:49, Сьогодні
2
10:40, Сьогодні
28
11:07, 27 жовтня
3
live comments feed...