
14:04, 24 серпня 2014 р.
Учні з Рівненщини побували у швейцарській найбільшій у світі лабораторії фізики (Фото)
Учні МАН прибули з Женеви до Києва, щоб поділитися враженнями і знаннями від перебування у найбільшій у світі лабораторії фізики високих енергій CERN. Про це повідомляє прес-центр РМАНУМ.
Із 2 по 7 серпня найталановитіші українські школярі, які готували наукові роботи у відділеннях технічних, комп’ютерних наук, фізики й астрономії, перебували у Європейській організації ядерних досліджень (ЦЕРН), що у Швейцарії.
Такі поїздки Мала академія наук організовує вже третій рік поспіль. Це можливість для юних дослідників отримати багатий досвід міжнародного дослідницького центру європейської спільноти, найбільшої у світі лабораторії фізики високих енергій, де працюють професіонали з різних країн світу, з України у тому числі.
Уже на рідній землі радісно і гостинно зустрічав юних дослідників Президент Малої академії наук України, член-кореспондент Національної академії наук України, доктор фізико-математичних наук Станіслав Довгий та директор НЦ «Мала академія наук України» Оксен Лісовий, розпитуючи про все, що робила делегація учнів у Женеві. Говорили і про теорію Ньютона, і про темні маси й енергії, матерію і антиматерію, про Галактики і високу енергетику.
Подорожували до Швейцарії разом зі всіма й двоє юних науковців-дослідників, вихованці Рівненської Малої академії наук учнівської молоді: учень 11 класу Рівненського обласного ліцею-інтернату Юрій Квасюк та десятикласник Рівненського НВК «Колегіум» Пилипчук Андрій.
− У межах поїздки проводилися лекції, на яких учені розповідали все про CERN, ядерні дослідження, медичні винаходи, про детектори. Найбільше мене вразила атмосфера дружелюбності, адже це приклад того, коли люди з різних країн, представники різних національностей зібралися в одному місці, щоб співпрацювати і разом іти до спільної мети. У мене склались надзвичайно приємні враження від поїздки. Все пройшло на високому рівні, завдяки високій організації, яку забезпечила Мала академія наук, - ділиться своїми враженнями Юрко Квасюк.
- А ще нам дуже пощастило, що коли ми перебували в Центрі ядерних досліджень, то сам колайдер не працював, бо його тестували. Зараз піднімають рівень його потужності. Ми спустилися на 90 м на детектор CMS, він був розібраний, і ми побачили все, що було всередині! Я надзвичайно цьому радію, бо зміг побачити, що в цій організації працюють люди з усього світу, але всі вони на одній хвилі, - розповідає Андрій Пилипчук.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
13:04, 5 квітня
07:13, 7 квітня
11:52, Вчора
13:04, 5 квітня
live comments feed...