• Головна
  • Мер Рівного: «Щоб поїхати на зустріч з Президентом, мені довелося телефонувати обласному казначею, бо не було коштів на бензин» (Фото)
12:46, 27 червня 2014 р.

Мер Рівного: «Щоб поїхати на зустріч з Президентом, мені довелося телефонувати обласному казначею, бо не було коштів на бензин» (Фото)

Учора міський голова Рівного Володимир Хомко взяв участь у традиційному щорічному Дні Діалогу представників органів місцевого самоврядування та органів державної влади, який відбувається у Києві в залі «Хол Чемпіонів» Національного спортивного комплексу «Олімпійський». Про це повідомляється на сайті Міського голови.

У заході взяли участь близько 300 міських, селищних, сільських голів з усіх областей України, в т. ч. й 10 мерів з Рівненщини. Також у заході взяли учать Президент України Петро Порошенко,  Віце-прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Перший заступник Міністра фінансів України Анатолій Мярковський, Київський міський голови Віталій Кличко. А також голова Комітету ВР України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Давид Жванія, міжнародні експерти та науковці.

Коментар Володимира Хомка за результатами проведення Дня діалогу:

"Першим, хто виступив був Президент, який окреслив напрямки реформування місцевого самоврядування і змін до конституції. Ці зміни озвучені не вперше і, в принципі, міські голови їх підтримують.

А тепер про свої враження. Вони двоякі. З одного боку я оптиміст, бо все те, що каже Президент міським головам подобається: більше прав і т. д. З іншого боку відчуття тривожне. Адже, те, що казначейство блокує наші рахунки – це ми всі відчуваємо. Приміром, щоб поїхати на зустріч з Президентом, мені довелося особисто телефонувати обласному казначею, що перерахувати гроші і я мав змогу заправити автомобіль міського голови пальним. Це при тому, що бюджет міста – майже 1 мільярд гривень. І це я вчора озвучив у своєму виступі.

Тема казначейства вчора була чи не основною, адже всі міста в Україні без перебільшення „паралізовані”.

Також я сказав, що мене дуже дратує, коли політичні партії „лізуть” в муніципальні справи. Адже в міському господарстві немає нічого політичного, навіть на 3 копійки. Ще більше я в тому переконався після поїздки в Канаду. В розумних країнах політиків не допускають до комунальної сфери, там виключно господарські питання. Я вніс цю пропозицію і мене, безумовно, підтримали абсолютно всі мери і внесли це в резолюцію. Тобто депутати до міських рад повинні обиратися виключно по мажоритарній системі.

Подивіться на нашу міську раду: половина з них обиралися як мажоритарники, інші зайшли в раду по партійним спискам. Це абсолютно різні депутати. Одні не „вилазять” зі своїх округів і стараються щось догодити людям, вирішити їхні проблеми та про лобіювати їх інтереси, бо вони знають, що вони підуть до людей на наступні вибори. Іншим все „до лампочки” все, що робиться в місті. Їм головне відзвітуватись перед своїм партійним керівництвом. Але партійні лідери в Києві будуть боротися зубами за те, щоб залишилась та система. Чому? Бо їм треба мати вплив на депутатів в містах і таким чином керувати тут. Їм треба мати вплив на ресурси міст і таким чином впливати на це. І саме головне – їм треба платформа для політичного піару."

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#володимир хомко #день діалогу #петро порошенко
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...