09:06, 2 травня 2014 р.
Інтерв'ю із Оленою Шульгою про рівненських музикантів, які поїдуть на фестиваль у Тбілісі
Джаз-клуб «ДжЕм», який ставить за ціль промоцію джазової культури у місті Рівне, і запрошує для цього як представників українського джазу, так і джазових музикантів з Європи, США та інших країн світу, вирішив допомогти молодим рівненським музикантам потрапити на міжнародний фестиваль.
Сайт міста Рівне 0362.ua вирішив дізнатися подробиці цього проекту в Олени Шульги, арт-директора джаз-клубу «ДжЕм».
Доброго дня, Олено! Розкажи детальніше про фестиваль, де він буде відбуватись?
У місті Тбілісі в Грузії є молодіжна організація «DRONI», яка організовує фестиваль Street Music Day (День вуличної музики). Вони роблять це третій рік поспіль. Першочергово такі фестивалі почали робити у Литві. Цей фестиваль спрямований, щоб розвивати і показувати мистецтво молодих музикантів із Грузії та інших країн Європи. На вулиці Шота Руставелі 31 травня монтуються сцени або знаходяться затишні куточки, де можна просто грати музику. І впродовж цього дня люди просто курсують цією вулицею і слухають гру різних музикантів.
Які країни будуть представлені на фестивалі?
У рамках фестивалю діє проект молодіжного обміну від Євросоюзу. Він полягає у тому, що упродовж тижня до Тбілісі приїжджають музиканти із шести країн-учасників цього року це: Україна, Польща, Литва, Хорватія, Вірменія, Грузія. Із кожної із цих країн приїжджає по п’ять молодих музикантів, віком від 18 до 25 років, а також лідери груп, які допоможуть організаторам в підготовці до Street Music Day.
У які етапи відбувається фестиваль?
Музиканти приїздять у Тбілісі, знайомляться і потім презентують кожен свою музику, а далі групуються у своєрідні «міжнародні колективи». Із 27 по 31 травня вони тренуються і починають придумувати якісь нові композиції, вони проводять спільні репетиції, знаходять свій драйв. І впродовж цих днів так само проводяться різні майстер-класи, презентації, екскурсії для того, щоб вони здружилися, знайшли «круті штуки» в музиці одне одного. І потім 31 травня вони виходять на сцену на вулиці Шота Руставелі і презентують своє мистецтво.
Яким чином рівняни змогли взяти участь у такому фестивалі?
Цього року джазовий клуб «ДжЕм» став партнером проекту "Street Music Day". Я дуже рада і горда цим. По-перше, мати партнерами грузинів – це щось особливе. Вони відкриті, емоційні, в них є чому повчитися. Крім того сама країна має дуже гарну етніку і культуру. Плюс для нашої молоді - це можливість побачити світ, проявити себе. Це новий досвід, це спілкування із музикантами із інших країн, це досвід створення чогось нового. І тому ми дуже щасливі, що вибрали саме нас, а не когось іншого.
Хто ж із рівненських музикантів поїде до Грузії?
У нас їде два музиканти із Рівного - Ільяз Мамедов, який грає на ударних, та саксофоніст Микола Лебедь. Хлопці дуже обдаровані, мають нестандартне та креативне бачення джазової музики, грають у різних проектах, та постійно беруть участь у музичних майстеркласах від джазового клубу "ДжЕм" . Майстер-класи - це, до речі, теж один із проектів підтримки та розвитку музичної молоді міста Рівного. За останній час такі музиканти, як Ari Roland Quartet з США, гурт "Shockolad" зі Львова проводили майстеркласи з джазової імпровізації для всіх бажаючих. Із Луцька їде акордеоніст Віктор Новосад. Це буде етнічним вкрапленням. Він навчається в училищі, але вже є переможцем у багатьох конкурсах. Він грає і класику акордеону, і кавери, дуже талановитий.
Фото із майстер-класу від "Shockolad"
За яким принципом відбираються учасники? Чи є обов’язковою наявність музичної освіти, досвід роботи у гуртах?
Ми не робили якогось великого конкурсу, бо не хотіли нікого образити. Почали із того, що не брали людей із одного міста, а взяли одразу із чотирьох міст – Рівне, Київ, Львів і Луцьк. Ми звернулися до наших партнерів. У Луцьку – це так само джазовий клуб, у Львові це була «Дзиґа», у Києві ми звернулися до наших друзів-музикантів, сказали їм про те, що є така можливість. Великий досвід гри не потрібен, бо це справді молоді виконавці, але вони мають бути відкритими, мати якусь освіту і вже грати. Зі Львова і Києва більш зіркові учаники. Зі Львова – Андрій Кохан із гурту «Shockolad», який грає на гітарі, на бас-гітарі, має власні проекти. Це дуже добре, що він їде, бо маючи більше досвіду, він зможе допомогати іншим. Із Києва їде хлопець із гурту «Dislocados» Арсеній Яндюк. Dislocados - перший гурт, який почав грати сальсу в Україні наживо. Рівняни, до речі, мали змогу почути гурт на фестивалі "Art Jazz Cooperation". Він грає на бонгах, на перкусійних інструментах. Ось такий цікавий склад вийшов.
Скільки людей відвідує цей фестиваль?
Минулого року на фестиваль завітало близько 2 тисяч людей. Це вже виклик! Участь у такому фестивалі – це дуже сильний ріст для музикантів.
Які музичні стилі можуть бути представлені на Street Music Day?
Це рок, джаз, фолкова музика, панк. Усе залежить від самих музикантів. Цьогоріч із Хорватії прибувають хлопці, які грають балканську музику. З Литви приїздить дует хлопців, які грають електронну музику. Чим більше стилів, тим краще.
А якщо приїздить дует, то вони будуть грати разом на фестивалі чи можуть також розділитися?
Вони можуть розділитися, це залежить від бажання самих учасників.
Тобто цей фестиваль – це можливість почути різні стилі музики?
Саме так. Це можливість почути манеру музикантів із інших країн, адже у кожній країні вона відрізняється. Ми проводимо джазові фестивалі у Рівному, і мали можливість неодноразово переконатися, що український, грузинський, польський, італійський джаз дуже відрізняються між собою.
Що можна сказати про побут музикантів? Де вони будуть жити? І хто фінансує цей проект?
Це дуже гарне питання. Сам проект передбачає те, що 70% вартості перельоту учасників покривається приймаючою стороною. Так само покривається проживання, екскурсії, музичне обладнання. Від учасників вимагається повернути тільки 30% вартості дороги.Це взагалі незначна сума, якщо врахувати всю суму витрат, але оскільки хлопці молоді, то у Рівному ми вирішили звернутися із ініціативою підтримати цей проект до відвідувачів нашого джаз-клубу та до всіх рівнян. Загальна сума для трьох людей 2000 грн. Навіть 50 грн – це вже суттєва допомога для хлопців.
Більше фото із минулорічного фестивалю переглядайте тут.
Яким чином можна перерахувати кошти?
Потрібно зателефонувати за номером (067)363-34-18. Під час розмови ми з’ясуємо, чи Вам зручніше проплатити за номером картки, чи віддати гроші під час зустрічі. Ми будемо записувати поіменно кожного, хто долучиться до цієї ініціативи. Після фестивалю ми прозвітуємо за кошти і покажемо усі необхідні чеки, на що було витрачено гроші. Це все буде дуже прозоро.
Заздалегідь дякуємо Вам за підтримку!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:37
Вчора
18:42
Вчора
16:36
Вчора
13:06
Вчора
12:02
Вчора
Оголошення
22:23, 9 січня
4
10:42, 8 січня
10:03, 1 січня
12:16, 10 січня
live comments feed...