
Відкриття виставки
17:05, 28 березня 2014 р.
Як Тарас Терлецький показує емоційний темперамент закоханих пар
Відкриття виставки
Арт-кав’ярня «Salvador Dali» підготувала рівнянам ковток натхнення та емоційної розрядки. Вчора у стінах закладу відбулося відкриття персональної виставки «Emotional Wedding» весільного фотомайстра Тараса Терлецького. Журналісти Сайту міста Рівне побували на заході, а також поспілкуватися перед відкриттям виставки із її автором.
- Що найголовніше у зйомці весілля?
- У весільний день найважливішою частиною є вінчання в церкві. І церемонія, якщо вона також відбувається у день весілля. По суті, заради цього моменту і збираються гості, – щоб побачити привселюдну клятву. Прийнято вважати, що для фотографа найважливішою є прогулянка молодят. Проте, що таке прогулянка? Це нічого. Прогулянка як епізод весілля не наділена важливим змістом, і часто на неї виділяють зовсім мало часу. Приміром, в Англії, Франції взагалі немає такого явища. Там фотографують церемонію, потім роблять декілька колективних фото із друзями та родичами і розважаються на бенкеті.
- Якою ж є все-таки прогулянка у Вашій інтерпретації?
- Я борюся із консерватизмом. На фото прагну відобразити емоційний темперамент пари. Для цього задовго до весілля встановлюю дружній контакт, аби з'ясувати, де краще здійснити зйомку і в якому стилі фотографувати, на яких деталях зосереджувати увагу. Для цього треба бути психологом, а для пари стати другом. Фотограф на весіллі – чужа людина. Якщо ж почати спілкуватися раніше, то пара буде відчувати себе комфортніше, оскільки весілля фотографує не чужа людина, а «своя».
- Хто був ініціатором проведення виставки?
- Ініціатором була Ольга Загурська. Я взагалі не люблю виставок і вважаю, що свої фото треба показувати особисто. Тому із моїми роботами пари ознайомлюються під час зустрічей. Сьогодні ж зібралося коло моїх друзів і колег.
- Попередній Ваш проект «Весілля за ідею» Ви перенесли. Як ставитесь до того, щоб у неспокійний для України час відбувалися концерти і виставки?
- Ми ж не будемо співати і танцювати. Ми зібралися, щоб поспілкуватися і підняти бойовий дух і настрій. Багато людей просто зачинилися у своїх квартирах і їхнє життя зупинилося. Вони живуть у стресові і страхові, переглядаючи новини. Я хочу, щоб моя виставка відволікла людей від щоденних проблем.
Відкривали виставку ведуча Лілія Мартинюк та Тарас Терлецький. Автор підійшов із гумором до цієї події. Багато жартував і стьобався. На голову одягнув червону шапку, поверх неї – роуч (головний убір із пір’я, який носять індіанці). Як відомо, роуч одягали чоловіки, які стали на «стежку війни», і кожна пір’їна на ньому означала якийсь певний подвиг.
На виставці представлена 21 робота фотографа, є і та, що визнана кращою роботою за весією найпопулярнішого в СНГ весільного журналу «My Wed».

Фото Тараса Терлецького, представлене на виставці
До слова були запрошені гості, вони ж друзі і колеги Тараса Терлецького.
«Ми познайомилися із Жужиком на музичному фестивалі. Ми з ним дружимо, бо ще тоді стало зрозуміло, що ми дивимося на багато речей під одним і тим же кутом зору. Я більш консервативний фотограф, мої роботи в емоційному плані на багато спокійніші. Бувають випадки, коли пари хочуть весільне фото таке ж, як робили 50-60 років тому, бо так хоче мама. Мене такі речі взагалі дивують. Вдячний Тарасу, що він відійшов від такого консерватизму», - висловився фотограф Юрій Шушкевич.
«Я спочатку взагалі не міг зрозуміти, чим займається Тарас. Він настільки багатогранна людина, що його можна було побачити практично всюди, - розповідає фотограф Олексій Потянок. – Найчастіше його можна було побачити на рок-концертах, там ми і познайомились.»
Своїми враженнями поділилась безпосередня учасниця творчого процесу – Юлія:
«Тарас знімав нам лав сторі. Ідея із вогняним коло була його. Було трохи страшно, що згорить волося, але під час зйомок жодна руда не постраждала. Із Тарасом працювати – суцільне задоволення, бо він справжній майстер своєї справи.»
Фото Тараса Терлецького, представлене на виставці
Кожне фото на виставці має свою історію. Особливу увагу привертає світлина із лав сторі пожежників.
«Я сказав дівчині: візьми у руки шланг і відкрий воду. Вона дуже боялася, що не втримає його, і що вода заллє все навколо», - ділиться враженнями Тарас Терлецький.

Фото Тараса Терлецького, представлене на виставці
Як кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Виставка триватиме до 1 травня 2014 року. Вхід вільний.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:31
Вчора
Оголошення
16:56, 1 травня
1
11:37, 3 травня
19
13:35, 6 травня
live comments feed...