На дні
22:33, 26 жовтня 2013 р.
Бомжі, чи такі ж люди, як і ми?
На дні
Бомж або безпритульник -(із староєгипетського «шпигун в диско окулярах») дуже небезпечна людина, можливо, рекрут «Нового Світового Хаосу», що веде подвійне життя. Одяг має потертий вигляд, здебільшого зношений (Абсурдопедія).
Сьогодні ми спостерігаємо, як дуже багато людей стають не успішними та цілеспрямованими,а, так би мовити, «дітьми вулиць».
Часто ми не усвідомлюємо, що безпритульні – також люди, що за покинутою душею стоять різні історії, яких ми не знаємо.
Зафіксовано багато випадків,коли суд позбавляв людину майна. Також люди опиняються на вулиці через махінації зі спадком або, приїхавши в іншу країну у пошуках кращого життя, натомість втрачають все. Буває і так, що до того, як опинитись на вулиці, ця людина була відомою та авторитетною, але її викинули, як непотрібну ганчірку.
Місцеві депутати скаржаться, що нечепури зайняли центр міста і псують його естетику. Говорять, що знайшли притулок, куди можна поселити жебраків. Ось пропоную вам одну невеличку історію із життя.
Щодня С. С. просить милостиню в центрі Рівного. У 36-річного чоловіка немає ні документів, ні житла. Квартиру перепродали, поки сидів у в'язниці за крадіжку. Він довго поневірявся по підробітках, але потім опустив руки.
С. С., безпритульний, розповів про себе: «Поїхав у Київ, на будівництво влаштувався. Проробив, але кинули - не заплатили. Там на ВДРХ є кожен день робота за 150 гривень. Трохи заробив - і в електричку до Рівного. Приїхав, а жити немає де». Таку інформацію ми дізналися із місцевої газети.
Серед тих, хто бажає допомогти безпритульним, - депутат міськради Марія Конощук. Вона вважає, що таких людей слід прибрати з міських вулиць і помістити в притулок. Також вона заявила, що кожному безхатченку потрібно пройти курс реабілітації у психіатра.
У такому притулку є де спати, дають сніданок і допомагають відновити документи. У соціальному притулку кожен бездомний може абсолютно безкоштовно переночувати. Знаходитися тут безпритульні можуть з 5 вечора до 9 ранку. Але безпритульні туди не хочуть приходити, бо бояться.Говорять, що в цьому притулку щодня п'янки, гулянки, бійки. Керівництво ж притулку запевняє, що невід'ємною умовою фейс-контролю закладу є тверезість.
Україна тільки у 2005 році нарешті визнала існування бездомних, з'явилися центри обліку і нічліжки.
Але набагато раніше з'явилися співтовариства, де бездомні разом працюють і допомагають один одному. Наприклад, міжнародний рух ЕМАУС, що був заснований у 1949 році католицьким священиком, на сьогодні налічує 350 співтовариств бездомних у світі.Ми часто чуємо від влади, що проблема бездомних в Україні є, і треба з цим боротися. Проте, далі за слова це не заходить.
Конкретна статистика свідчить, що всього в нашій країні налічується 30 тисяч бездомних. а за неофіційною версією - 130 тисяч. Безпритульних дітей теж можна побачити дедалі частіше. Згідно із даними дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ кількість безпритульних дітей і підлітків у віці від 10 до 19 років в Україні складає близько 150-160 тисяч, тоді як офіційна статистика повідомляє про 12 тисяч.
Ось настільки велика проблема існує в Україні. Якщо ви не байдужі до таких людей, є сайт:
http://bomz.org/homeless/?country=2®ion=95&city=3088&p=1 - про бомжів з Рівного. Де живе кожен з них? Розповіді із перших вуст.
Продовження теми чекайте зосвім скоро.
«Життя під відкритим небом? Як це?Справжні життєві історії.»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:06
Вчора
Спецтема
Оголошення
live comments feed...