Актуально
20:23, 24 жовтня 2013 р.
Що робити із опалим листям?
Актуально
Кожного року восени постає питання: що робити з опалим листям? Вивозити чи палити? Звичайно, що легше останнє. Кожної осені власники господарств та присадибних ділянок по всій Україні збирають рослинні залишки у купи та спалюють їх.
Спалення сміття на подвір’ї є небезпечним, оскільки у результаті горіння виділяються речовини, які рослина накопичила за час вегетації, вони є стійкими у навколишньому середовищі, забруднюють повітря і водойми.
Спалення сухого листя посилює небезпеку виникнення пожеж.
Стаття 771 „Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків” Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що „Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу – тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.”
Як же позбутися листя так, щоб не зашкодити собі та наколишньому середовищу?
Можна робити компостування. Цей простий метод дозволяє підвищити родючість ґрунту та вміст гумусу у ньому, збагатити його поживними речовинами.
Компостну купу можна зробити де-небудь на краю подвір’я, неподалік від джерела води та бажано у місці, куди не попадає пряме сонячне проміння. Оберіть ділянку землі десь розміром 1 х 1,5 м. Вичистіть ділянку від дерну та трави. Поставте невелику огорожу навколо своєї компостної ділянки, на кутках вбийте кілки. Залиште достатньо місця для того, щоб можна було без перешкод підійти до компостної купи.
Зазвичай, компост “достигає” за 3-6 місяців після того, як ви почали з ним роботу. На цей час компост стає темним та пухким матеріалом.
Правильне компостування не сприяє погіршенню стану здоров’я та не підвищує ризик виникнення пожеж, а, фактично, є своєрідною “допомогою” для садів, городів та інших земельних угідь. Компост стане вам у великій нагоді, якщо ви маєте город або якусь присадибну ділянку, за зиму він «дозріє», а на літо матимете гарний урожай. Доведено, що земля, яка пройшла обробку компостом, є менш виснаженою. Успіхів!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
15:49, 5 травня 2023 р.
12:08, 12 грудня
live comments feed...