08:02, 22 жовтня 2013 р.
З рівненського гарбузового насіння робитимуть олію для європейців
На Рівненщині збирають урожай "зеленої віагри". Так у Європі полюбляють називати зернята гарбуза. Їх у нашій області рік тому почали вирощувати австрійці. Навесні баштанними вони засадили понад 3 тисячі гектарів землі у різних куточках регіону. Та найбільше у Корецькому районі.
За українськими традиціями, отримати молодому парубку гарбуза від дівчини вважалося соромом. А ось у деяких районах Рівненщини, зокрема Корецькому, селяни радіють, що цю культуру тут вирощують на промисловому рівні. Сьогодні на Кореччині під баштанними тисяча гектарів землі. На рівненських чорноземах гарбузове насіння плекають для європейців.
Леонід Кононенко, керівник проекту ТОВ "Голденкерн" по Україні:
- Насіння гарбуза використовується в основному для виробництва олії, яка дуже корисна для організму людей. Вона використовується в хлібопекарській промисловості, в кондитерській промисловості, навіть в косметології. Найякісніше іде на фармакологію.
Нині на полях триває збір урожаю. Спеціальна техніка відокремлює зернята від гарбуз, відходи ж залишає на полі як органічне добриво. Із гектару в середньому отримують 2 тонни сирого насіння. Втім перш ніж його використовувати для виготовлення олії, зернята ще мають помити та висушити. Роблять це у Вінницькій області. Менеджер австрійської компанії Геннадій Гапоненко каже, що такі поїздки затратні.
Геннадій Гапоненко, менеджер ТОВ "Голденкерн":
- Виходить 250 кілометрів в одну сторону машини доводиться оплачувати, а туди і назад, то вже 500 кілометрів. І звісно, що за цього економіка трішки страждає. Якщо у Рівненській області будуть збільшуватися посіви гарбузів, то ми плануємо тут окрему базу будувати.
А це лише сприятиме розвитку регіону. Землі не пустують, для селян нові робочі місця. Сьогодні очільник району Михайло Волинець австрійсько-корецькою співпрацею задоволений. Каже, що завдяки їй вдається виконувати президентські завдання щодо гарантування продовольчої незалежності регіону.
Михайло Волинець, голова Корецької РДА:
- Незважаючи на складні погодно-кліматичні умови цієї осені, потрібно забезпечити посіви озимо-зернових культур. Дане господарство взяло на себе повноваження і планує засіяти 300 гектарів озимого ячменю та озимої пшениці.
Тішить це і очільника області Василя Берташа.
Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:
- Рівненська область – це сільськогосподарська область. В нас 2 мільйони земельного фонду, з них 40% - сільськогосподарські угіддя. Сьогодні президент ставить завдання, щоб кожен клаптик землі був оброблений.
Приносить користь гарбузовий бізнес і людям. Місцеві сільгосппідприємства, які є партнерами австрійської компанії мають гарантований ринок збуту насіння, стабільний прибуток і безкоштовне органічне добриво, яке залишається на полях. Більше того, іноземці зацікавлені саме в рівненській продукції, оскільки наші ґрунти роками не обтяжували важкими міндобривами, тому й сировина для переробки чиста та якісна. Загалом цьогоріч із Рівненщини до Європи попрямує 600 тонн гарбузових зернят.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
15:49, 5 травня 2023 р.
19:47, 31 грудня 2024 р.
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
09:37, 7 січня
live comments feed...