• Головна
  • "Такої катастрофи ще не було": в Україні значно зменшиться кількість дошкільнят
09:58, 5 квітня

"Такої катастрофи ще не було": в Україні значно зменшиться кількість дошкільнят

"Такої катастрофи ще не було": в Україні значно зменшиться кількість дошкільнят
  • До 2027 року кількість дітей віком 1 – 6 років в Україні зменшиться до 570 тисяч з нинішніх 881 тисячі.
  • Це вимагає змін та гнучкості у системі дошкільної освіти.
  • Для 68% опитаних батьків дитячий садок важливий для розвитку дитини.

У 2027 році кількість дітей віком 1 – 6 років в Україні зменшиться, за прогнозами, до 570 тисяч. На сьогодні ця кількість – 881 тисяча. 

Про це повідомила заступниця міністра освіти та науки з питань дошкільної освіти Анастасія Коновалова LB.ua, зазначає 24 Канал. І додала, що такої катастрофи ще не було.

Кількість дошкільнят зменшується

Ця демографічна прірва, за її словами, вимагає від системи великої гнучкості, щоб зберегти сервіс і мережу. Це має змінити закон "Про дошкільну освіту", який набув чинності з 1 січня 2025 року.

Водночас із 750 тисяч дітей, які здобувають дошкільну освіту, 168 тисяч навчаються у змішаному або онлайн-форматі, фактично не відвідуючи дитячі садки. У Києві ще зберігається черга до окремих закладів, проте ситуація, коли дитина може розпочати відвідування садочка вже наступного дня, стає дедалі типовішою,
– зазначила заступниця Лісового.

Вона також зауважила: якщо раніше дитячий садок розглядали переважно як можливість для батьків повернутися на роботу, то тепер 68% опитаних вважають, що він важливий насамперед для розвитку дитини.

Проте є й певні проблеми: багато батьків хотіли б віддавати дітей у садки з двох років, але часто стикаються з відсутністю ясельних груп. Водночас батьки молодших дітей відповідають, що їхня дитина ще замала для садочка. Наразі немає чіткої відповіді, чи це власне їхня думка, чи така практика в самих закладах,
– додала посадовиця.

Які переваги має дошкільна освіта в Україні

Коновалова також заявила, що українська система дошкільної освіти має унікальні переваги.

По-перше, у країні працюють кваліфіковані вихователі, більшість із яких мають ступінь бакалавра, що є рідкістю для багатьох європейських країн. По-друге, Україна пропонує широкий спектр безкоштовних послуг у садках: 12 годин перебування, а також заняття з соціальними педагогами, фізичними інструкторами та музичними керівниками,
– уточнила вона.

Однак фінансують цю систему переважно з місцевих бюджетів, що створює значне навантаження. Тож для збереження якості послуг необхідно шукати нові підходи, зокрема інтегрувати дошкільну освіту в економічні стимули для батьків, які виходять на роботу.

Теперішня ситуація в Україні змушує шукати альтернативні способи навчання. Такі як дистанційна ліцензована школа "Оптіма", яка забезпечує якісний і безперервний навчальний процес навіть при форс-мажорних обставинах.

Заступниця міністра освіти і науки також розповіла, що на сьогодні, якщо говорити про комунальну мережу, в Україні є 11 804 заклади дошкільної освіти. Однак укриття має 8 181 садочок.

  • Раніше ми інформували про те,

Джерело: 24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Міністерство освіти та науки України #Дошкільна освіта
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...