![](https://s.0362.ua/section/logo/upload/pers/42/logo.png?20250212)
18:43, Сьогодні
Надійне джерело
На Рівненщині відбулася масштабна зустріч із близькими військовополонених та зниклих безвісти захисників.
![На Рівненщині відбулася масштабна зустріч із близькими військовопол... На Рівненщині відбулася масштабна зустріч із близькими військовополонених та зниклих безвісти захисників.](/dist-assets/images/cap.jpg)
У Костополі відбулася масштабна зустріч із близькими військовополонених та зниклих безвісти захисників.
Про це повідомили в Рівненській ОВА
У заході взяли участь декілька сотень осіб.
До зустрічі долучився Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов. Також були присутні представники Генштабу, Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Офісу Омбудсмана, Центру розшуку, представники державних органів та військових служб.
«Такі зустрічі у різних форматах будемо організовувати і надалі. Наше завдання - всебічно підтримувати родини воїнів, які зникли чи опинилися у полоні. Це є частиною Політики героїв Плану внутрішньої стійкості України, презентованого Президентом Володимиром Зеленським», - зазначив Олександр Коваль.
Ключове питання - пошук зниклих та повернення військовополонених. Обговорювалися конкретні кроки, які здійснюються кожною зі служб та військовими частинами, а також шляхи покращення співпраці для ефективності пошукових заходів.
Артур Добросердов розповів про функціонування Реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, процедури зі знаходження та ідентифікації тіл загиблих, а також про напрацювання щодо законопроєкту з пошуку зниклих, мета якого – полегшення комунікації між потерпілими та слідчими, які здійснюють досудове розслідування.
Члени родин порушували проблему щодо термінів здійснення ДНК-експертиз. Начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль запевнив, що це питання перебуває на його особистому контролі. На сьогодні частина працівників нової ДНК-лабораторії, що у Рівному, проходять спеціалізоване навчання. Тож незабаром кількість фахівців зросте, що пришвидшить процес експертизи.
Представник Західного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Панасюк надав родинам детальну інформацію про порядок реєстрації в «Особистому кабінеті», а також рекомендації щодо захисту від маніпуляцій, шантажу та інших спроб впливу з боку ворожих спецслужб чи шахраїв.
«Переговори з росією відбуваються дуже складно. Разом з тим, Україна використовує різні важелі впливу для повернення своїх військовослужбовців додому. Президент, його команда, Координаційний штаб та інші служби працюють на різних міжнародних майданчиках, інколи залучаючи треті країни, як це було зроблено останній раз з ОАЕ. Обмін полоненими часто здійснюється за категоріями – жінки, строковики, засуджені, цивільні, або ж ті, хто перебуває в полоні більше двох років тощо. Тому в «Особистому кабінеті» важливо вказувати всі дані», - наголосив Андрій Панасюк.
Окремо обговорювалося питання повернення оборонців, які вже кілька років перебувають у ворожому полоні. Родини цікавилися механізмом отримання витягів з Реєстру зниклих безвісти за особливих обставин, комунікацією з правоохоронними органами та з офісом Омбудсмена України.
Під час зустрічі громадяни, чиї рідні у полоні чи зниклі безвісти за особливих обставин, мали змогу поставити питання та озвучити свої проблеми. Другу частину зустрічі було організовано таким чином, щоб усі охочі могли поспілкуватися з кожним представником служби особисто.
Куди звертатися, якщо ваші рідні зникли безвісти або потрапили у полон?
- Центр із розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Прийом громадян представники здійснюють щоп’ятниці з 9 до 13 години у приміщенні ГУ Нацполіції в Рівненській області (вул. Хвильового, 2). Телефон гарячої лінії – (097) 614 98 59.
- Регіональний представник Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин у Рівному Людмила Кучер: м. Рівне, вулиця Петра Могили, 41, каб. 36, (068) 060 46 65.
- Західний регіональний центр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими – м. Львів, вул. Коперника, 17. Телефони «гарячої» лінії: (0 800) 300-541, для дзвінків з-за кордону: +38 (032) 229-57-54 (лінія працює у робочі дні з 10.00 до 16.00).
- Гаряча лінія Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин – 1698 (дзвінки приймаються з понеділка по п'ятницю з 09.00 до 18.00, в суботу з 09.00 до 15.00).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
10:47, 10 лютого
15:49, 5 травня 2023 р.
10:47, 10 лютого
10:47, 10 лютого
10:47, 10 лютого
live comments feed...