09:57, 25 грудня 2024 р.
Форма серця впливає на його здоровʼя
- Британські вчені дослідили зв'язок між формою серця та генетичними факторами, використовуючи 3D-візуалізацію та машинне навчання, і виявили, що форма серця може бути ознакою підвищеного ризику серцево-судинних захворювань.
- Аналіз даних МРТ 45 863 учасників виявив 11 характеристик форми серця та 45 генетичних областей, з яких 14 пов'язані з функціональними особливостями органу та ризиком серцево-судинних захворювань, таких як серцева недостатність та інфаркт міокарда.
- Дослідження підкреслює важливість вивчення генетики обох шлуночків для прогнозування ризику кардіометаболічних захворювань, що розширює розуміння ознак схильності до цих захворювань.
- Це дослідження створює основу для подальшого вивчення генетики серця, підтверджуючи, що форма серця залежить від генетичних факторів.
Відомо, що на функціонування серця впливають його об'єм і розміри. Проте, як показали дослідження, проведені британськими вченими, форма серця також може бути ознакою підвищеного ризику серцево-судинних захворювань.
Фахівці з різних університетів і медичних установ Великобританії вперше дослідили зв'язки між формою серця і генетичними факторами за допомогою 3D-візуалізації та методів машинного навчання, пише 24 Канал з посиланням на Nature Communications.
Нове дослідження серця
В ході дослідження команда проаналізувала дані МРТ 45 863 учасників з Британського біобанку. Вони створили 3D-моделі шлуночків серця та виявили 11 характеристик, які відображають основні відмінності у його формі за допомогою статистичного аналізу.
Крім того, було проведено генетичний аналіз, який дозволив виявити 45 специфічних областей у людському геномі, пов'язаних з різними формами серця. Вчені вперше з'ясували, що 14 з цих областей впливають на функціональні особливості органу та ризик виникнення серцево-судинних захворювань.
Форма серця впливає на його здоровʼя
До захворювань, пов'язаних з формою серця, належать серцева недостатність, інфаркт міокарда, дилатаційна кардіоміопатія, фібриляція передсердь, гіпертрофічна кардіоміопатія, а також атріовентрикулярна блокада другої або третьої ступені та цукровий діабет.
На думку авторів дослідження, необхідно одночасно вивчати генетику обох шлуночків. Раніше такий підхід не використовувався, і це дослідження стало важливим кроком у цьому напрямку. Отримані дані, на думку вчених, розширять розуміння про ознаки, що дозволяють виявляти схильність до різних серцево-судинних захворювань.
Вчені вважають, що це дослідження створює міцну основу для подальшого вивчення генетики обох шлуночків. Воно підтверджує, що форма серця залежить від генетичних факторів і підкреслює важливість аналізу форми серця з урахуванням обох шлуночків для прогнозування індивідуального ризику кардіометаболічних захворювань.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.
Джерело: health.24tv.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
12:11, 28 січня
24
11:34, 29 січня
15:29, 22 січня
live comments feed...