• Головна
  • Новий штам COVID-19 ХЕС шириться світом: 2 відмінності від інших варіантів
17:06, Сьогодні

Новий штам COVID-19 ХЕС шириться світом: 2 відмінності від інших варіантів

Новий штам COVID-19 ХЕС шириться світом: 2 відмінності від інших варіантів
  • Новий штам COVID-19 XEC виявлено в кількох європейських країнах, Китаї та США, і він може стати домінуючим протягом зимових місяців.
  • Штам XEC утворився шляхом злиття двох раніше відомих варіантів коронавірусу і має щонайменше одну нову мутацію, але існуючі вакцини очікуються ефективними проти нього.
  • Гарантувати 100%-ий захист від XEC неможливо через можливі мутації, які можуть послабити імунітет від вакцин.

Новий різновид вірусу, що отримав назву XEC, був зареєстрований у кількох європейських країнах, а також у Китаї та Сполучених Штатах. Експерти попереджають, що XEC може стати домінуючим штамом протягом зимових місяців, що збігається з піком захворюваності.

Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Yale Medicine. Зокрема доктор медичних наук та фахівець з інфекційних захворювань Єльського університету Скотт Робертс пояснив, чим новий субваріант коронавірусу відрізняється від вже відомих.

XEC відрізняється від інших штамів

Першою відмінністю є те, що XEC утворився шляхом злиття двох раніше відомих варіантів коронавірусу. Нраазі відомі такі субваріанти:

  • KP.3.1.1, "нащадок" KP.3;
  • гібрид двох варіантів JN.1 ("Дженні");
  • MC.1, "нащадок" KP.3.1.1.

Наприклад, таке могло статись, якщо одна людина інфікувалася різними штамами.

Друга відмінність – штам XEC має щонайменше одну нову мутацію. При цьому, наразі медики не знають, як це може вплинути на хворого.

Чи ефективні вакцини

Згідно з тих даних, що є наразі, то уже наявні вакцини проти COVID-19, будуть "добре працювати проти XEC та інших варіантів, які можуть переважати у майбутньому".

Однак, гарантувати 100%-ий захист гарантувати неможливо, адже збіг між вакциною та циркулюючим варіантом, зважаючи на його мутацію, ще не доведений. Тож, новий варіант може дещо послабити імунітет, який забезпечують вакцини.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: zdorovya.24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Лікування #Медицина #Здоровʼя #COVID-19
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...