• Головна
  • "Просто купівля диплома": у МОН заявили, що вища освіта в Україні має бути дорожчою
14:02, 18 листопада

"Просто купівля диплома": у МОН заявили, що вища освіта в Україні має бути дорожчою

"Просто купівля диплома": у МОН заявили, що вища освіта в Україні має бути дорожчою
  • Заступник міністра освіти України Михайло Винницький заявив, що вища освіта має бути дорожчою для підвищення її якості.
  • Він пропонує систему співфінансування з державного та приватного секторів, що допоможе підвищити середню вартість підготовки студента.
  • Він зазначив, що вартість навчання в Україні значно нижча, ніж у країнах Європи, що негативно впливає на якість освіти та заробітну плату викладачів.
  • Винницький вважає, що підвищення вартості освіти є довготривалим, але необхідним процесом.

Заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький переконаний, що вища освіта в Україні має бути дорогою. При цьому він порівняв вартість року навчання у наших та закордонних ЗВО.

Про це інформує 24 Канал з посиланням на слова Михайла Винницького в подкасті "Дофамін для освіти". При цьому він розповів, як можна підвищити оплату праці викладачам.

У МОН вважають, що вища освіта має стати дорожчою

Посадовець зазначив: система грантів, які видаватимуть студентам на здобуття вищої освіти, призведе до того, що освіта стане дорожчою.

Якісна освіта має бути дорогою. Я не уявляю собі, як можна підготувати будь-якого фахівця вищої освіти за 25 000 гривень. А в нас є заклади вищої освіти, які таке пропонують. Переважно вони приватні, але все-таки 25 000 гривень: приходь і плати. Це просто купівля диплома,
– заявив Винницький.

Він також розповів, зважаючи на статистичні дані, скільки коштує навчання у вишах у Європі.

Навіть у найбідніших країнах Європи (це Румунія і Болгарія) менше ніж за 3000 євро не буває підготовки. 3000 євро – це найменше. А коли ми говоримо про Німеччину, то це 6000 – 8000 євро на рік для того, щоб підготувати одного студента. Сьогодні в нас середня ціна – 1000 євро,
– додав заступник Лісового.

Де-факто, за його словами, виходить 46 000 – 47 000 гривень. А це означає, що в Україні викладачі мало заробляють, а освіта – низької якості, бо, очевидно, викладачі не особливо зацікавлені. Тому треба підіймати середню вартість підготовки одного фахівця.

Часто підготовка до вступної кампанії супроводжується стресом. Впоратися з ним допоможуть в Optima Academy на курсах підготовки до ЗНО та НМТ. Індивідуальний підхід, акцент на необхідних предметах, систематизація навчання та заповнення прогалин у знаннях – все, щоб абітурієнт був цілком впевнений у своїх знаннях.

Він також заявив, що держава не має більше грошей, щоб туди вкладати. Тому треба створювати систему співфінансування. Частково кошти йтимуть з держказни, частково – з приватного сектору. І в цей спосіб освіта стане дорожчою і якіснішою.

При цьому посадовець додав, що це довготривалий процес, але треба підіймати середню вартість підготовки одного студента.

  • Раніше Михайло Винницький повідомив, скільки цьогоріч випускників українських шкіл обрали закордонні виші. Про це читайте

Джерело: 24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Міністерство освіти та науки України #Вища освіта
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...