• Головна
  • Скільки хвилин додаткового сну зроблять вас щасливими та бадьорими
12:00, 16 листопада

Скільки хвилин додаткового сну зроблять вас щасливими та бадьорими

Скільки хвилин додаткового сну зроблять вас щасливими та бадьорими
  • Дослідження виявило, що збільшення сну на 46 хвилин покращує стійкість до стресів, настрій та відчуття вдячності.
  • Скорочення сну на 37 хвилин призводить до погіршення настрою та зниження життєвої стійкості.
  • Якісний сон (7-9 годин) важливий для індивідуального та суспільного здоров'я, сприяючи готовності допомагати іншим.

Кількість і якість сну суттєво впливають на самопочуття, настрій і поведінку людини протягом дня. Американські дослідники з’ясували, скільки хвилин недосипу або додаткового сну можуть значно змінити стан організму.

За даними попередніх досліджень, регулярний і достатній сон є одним із ключових факторів, що впливають на здоров'я. Зокрема, нерегулярний графік сну підвищує ризик розвитку діабету, особливо у тих, хто спить понад вісім годин на добу. При цьому лише 15% людей у всьому світі вдається дотримуватися нормального режиму сну та отримувати достатню кількість відпочинку, пише 24 Канал з посиланням на The Journal of Positive Psychology.

Нове дослідження сну

Спеціалісти з Університету Бейлора у США визначили, скільки хвилин сну потрібно додати або скоротити, щоб людина помітила зміни у своєму стані. Автори дослідження провели експеримент за участю 90 молодих людей, яких випадковим чином поділили на три групи.

Протягом одного робочого тижня перша група лягала спати раніше, друга — дотримувалася звичного режиму, а третя – пізніше. Цикл їхнього сну і бадьорості відстежувався за допомогою актиграфії. Також досліджувалося, як тривалість відпочинку впливає на психоемоційний стан, фізичне здоров'я та відчуття вдячності, яке учасники фіксували у щоденнику.

Наскільки потрібно збільшити сон, щоб почуватись краще

Учасники, які спали більше, відзначали значне поліпшення свого стану, більшу стійкість до стресів, активну постановку цілей і часте відчуття вдячності. Цей позитивний ефект проявлявся при збільшенні тривалості сну в середньому на 46 хвилин за ніч.

Водночас ті, хто спав менше, зіткнулися з негативними наслідками. Скорочення сну в середньому на 37 хвилин за ніч призводило до погіршення настрою, зниження життєвої стійкості та зменшення відчуття щастя і вдячності.

Якісний і повноцінний сон (7 – 9 годин) важливий не лише для індивідуального здоров'я, але й для суспільства в цілому. Експеримент показав, що після хорошого відпочинку люди стають більш готовими надавати допомогу іншим.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Профілактика захворювань #Сон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...