• Головна
  • "Політика знову?": як батьки у школі реагують на прохання не говорити російською
14:02, 15 листопада

"Політика знову?": як батьки у школі реагують на прохання не говорити російською

"Політика знову?": як батьки у школі реагують на прохання не говорити російською
  • Артур Пройдаков, один з найкращих учителів світу 2023 року, закликає говорити українською мовою в школах, підкреслюючи, що російська мова пов'язана з "русским міром".
  • Пройдаков пропонує створювати українськомовні осередки, зокрема розмовні клуби, на базі шкіл для популяризації української мови.
  • Він наголошує на важливості місцевих ініціатив і постійного спілкування з батьками українською мовою без переходу на російську.
  • Пройдаков акцентує, що питання мови не є політичним, а є обов'язком вчителя української мови захищати і популяризувати її.

Українцям треба нагадувати, що російська мова – це частина "русского міра". Говорити, що це ваше право, але пам'ятайте: російською мовою зараз нас вбивають, знищують.

І не треба боятися про це говорити. Про це заявив один із найкращих учителів світу 2023 року Артур Пройдаков в інтерв'ю 24 Каналу.

Яка мова має панувати у школі

Педагог розповів, які мовні ситуації спостерігає у школі.

Я б дуже хотів, щоб особливо діти спілкувалися українською. Бо є ситуації, коли батьки забирають дітей зі школи, на рецепції кажуть: "Дякую вам, до побачення", а потім до дитини: "Как день прошол? Всьо харашо?",
– уточнив він.

При цьому зазначив: якщо представники російської влади хочуть, аби ми скасували закон про українську мову, якщо хочемо перемир'я, – це щось означає.

Це треба пояснювати батькам. Так, частина це тригерне. Вони скажуть: "Боже, що тут, в школі, політика знову?". Мені, до речі, закидають, що я тут політикою займаюся. А я кажу: "Яка це політика? Це питання української мови. Я вчитель української мови. Я маю захищати і популяризувати мову!",
– наголосив Пройдаков.

Педагог зауважив і те, що не треба чекати на дії Мінкульту, а на місцевому рівні проводити ініціативи.

Треба завжди з батьками говорити українською мовою, не переходити на російську. Не догоджати їм, переходячи на російську. По-друге, створювати пропозицію. Школа також може впливати на своїх батьків, на спільноту,
– вважає вчитель.

Він пропонує спробувати створити власний українськомовний осередок. Наприклад, на базі школи – розмовний клуб.

Більше про проблеми у сфері освіти, виїзд старшокласників за кордон, перехід на українську мову читайте в – вчителем української мови та літератури, який 2021 року став переможцем премії Global Teacher Prize Ukraine, а у 2023 увійшов у десятку найкращих учителів світу.

Джерело: 24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вчителі #Школа #Мовне питання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...