11:29, 6 листопада
Найкраща освіта для українців: де знайти ліцензовану школу у Польщі
У школах Польщі 2 вересня стартував новий навчальний рік. Він приготував чимало змін і для учнів з України. Діти тепер повинні обов'язково відвідувати місцеві школи.
Тож наших школярів за партами польських закладів освіти стане ще більше. Такі зміни погодили польські урядовці, зазначає 24 Канал.
Однак не всі українські учні хочуть навчатися в іноземній школі, навіть перебуваючи у країні, де вона розташована. Тим паче, що адаптація у новому іноземному середовищі дається легко не всім. Тож частина батьків з України, які зараз перебувають у сусідній країні, шукають для своїх учнів або українськомовні школи, або такі, в яких будуть умови, наближені до рідного закладу освіти.
Як правильно обрати школу для дитини, аби вона навчалася у найкомфортнішому для себе середовищу, розповідаємо у матеріалі.
Як українські учні можуть навчатися у школах Польщі
У липні у Польщі заявили, що у їхніх школах здобували освіту близько 100 тисяч дітей-біженців. При цьому поза системою освіти можуть перебувати ще 70 – 180 тисяч українських дітей. Тому польські чиновники вирішили їх посадити за парти місцевих шкіл.
На сьогодні Польща пропонує українським дітям широкі можливості для здобуття якісної шкільної освіти, адаптованої до європейських стандартів. Що цікаво, в Україні та Польщі діють схожі шкільні програми. Це дозволяє дітям легше адаптуватися до нового середовища та продовжувати навчання без втрати часу. Польські школи пропонують спеціальні програми підтримки для українських дітей, зокрема, курси польської мови та додаткові консультації.
Попри те, що польські урядовці обіцяли спростити життя нашим дітям та навіть запровадити спецкурси рідної мови, більшість учнів та батьків розуміє, з якими викликами їхні діти можуть стикнутися в іноземній школі. Зокрема:
- мовний бар'єр під час освітнього процесу;
- відсутність інтеграційних класів;
- булінг;
- переповненість класів;
- послаблення зв'язків з Україною;
- втрата мотивації здобувати освіту нерідною мовою тощо.
Міносвіти полегшило життя українським учням-біженцям
Недавно Міносвіти України також значно полегшило життя українським учням, які перебувають, зокрема, у Польщі та навчаються паралельно у місцевій та українській школах. Аби не втрачати зв'язок з рідною країною, учні зможуть вивчати у рідній школі не всі предмети, а лише ті, що містить українознавчий компонент. Серед них:
- українська мова;
- українська література;
- "Я досліджую світ" (для учнів 1 – 4-х класів);
- історія України (з 5 класу);
- географія (з 8 класу);
- основи правознавства (з 9 класу);
- "Захист України" (з 10 класу).
Але таке навчання відбуватиметься на базі лише 148 шкіл України, в яких створять спеціальні "українознавчі класи". Учні здобуватимуть освіту ввечері (у будні) або щосуботи. Рішення про розклад дистанційних уроків адміністрація кожної школи ухвалюватиме самостійно.
При цьому батькам варто бути готовими до того, що у школі, в яку вони хочуть записати дитину, може не бути місця. Та й у будь-якому разі їй доведеться адаптуватися до нового колективу.
Де знайти найкращу школу у Польщі
Однак хвилюватися не варто, адже усі ці переваги, які пропонують польські та українські школи, можна знайти в одному закладі освіти – ліцензована польська школа Optima Highschool. Саме в цьому дистанційному закладі учні можуть знайти підтримку та одночасно навчатися у польському ліцеї. Тож "розриватися" між навчанням у польській та українській школі, аби опанувати всі потрібні предмети та мови, не доведеться. При цьому Optima Highschool пропонує сучасні методи дистанційного навчання, підтримку, можливість за потреби вивчати матеріал українською.
Тож на старті нового навчального року не варто гаяти часу – краще відразу оцінити всі освітні можливості Optima та розглянути для себе найкращі варіанти навчання. Для цього рекомендуємо спробувати демодоступ та познайомитися із сучасними та прогресивними програмами навчання ОПТИМістів.
Джерело: 24tv.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
18:13, 11 листопада
9
16:00, 16 листопада
5
15:09, 20 листопада
15:51, 16 листопада
1
08:31, 9 листопада
live comments feed...