16:08, 17 жовтня
Чому коле серце та наскільки це небезпечно
- Синдром прекардіального захоплення – різкий біль у грудях, викликаний защемленням плевральних нервів, найчастіше у дітей та молодих людей.
- Ознаки безпечного поколювання в серці включають раптовий гострий біль, який зникає так само швидко, як з'явився.
- Інші причини колючого болю можуть бути вірусні інфекції, запалення органів чи серцевий напад, який характеризується тривалим болем у грудях.
Ви сидите за столом і п'єте каву, і раптом вас пронизує біль у грудях, наче в серце вдарили електричним струмом. Боляче так, що страшно вдихнути, але за кілька хвилин відпускає. Пояснюємо що це.
Чому різко коле серце
Синдром прекардіального захоплення – різкий біль у лівій верхній частині грудей. Фактично болить не серце, а плевра – плівка, яка вистилає грудну порожнину. Вчені думають, що це відбувається через защемлення або подразнення плевральних нервів.
Найчастіше такий колючий біль у грудях зустрічається у дітей віком від 6 років і молодих людей. Можливо, він пов'язаний з інтенсивними періодами росту, тому що після 20 років минає. Але біль може виникнути й у дорослому віці. Це безпечний стан, який різко накочує і так само різко зникає. Його не потрібно лікувати, і на здоров'я воно ніяк не впливає. Попри це, часті епізоди, коли серце начебто колють голками, можуть турбувати і призводити до непотрібних обстежень.
Ознаки безпечного поколювання в серці
- раптовий гострий колючий або голковий біль у грудях, що триває від 30 секунд до трьох хвилин;
- біль виникає у стані спокою, коли людина сидить чи лежить, часто коли сутулиться. Але іноді може статися і під час ходьби;
- біль посилюється при спробі глибоко вдихнути;
- біль проходить так само раптово, як і почався.
Більше ніяких ознак цей синдром не має. Біль не пов'язаний з їжею і ніколи не буває уві сні. Він може накочувати щотижня, а може статися лише одного разу. Спроби глибоко вдихнути зазвичай лише посилює проблему. Найкращою тактикою буде випрямити спину і неглибоко дихати протягом кількох хвилин, поки це не пройде.
Коли поколювання небезпечні
Іноді колючий біль грудях можуть викликати вірусні інфекції, запалення стравоходу або шлунка, вроджені деформації клапанів серця. Але в цьому випадку буде важлива відмінність: біль не минає сам по собі. Він супроводжуватиметься лихоманкою, кашлем, пов'язаний з їжею або заняттями спортом.
Обстеження знадобиться лише у тому випадку, якщо лікар підозрює щось більше, ніж просто синдром перикардіального захоплення.
Ознаки серцевого нападу
Серцевий напад не минає за кілька хвилин. Ось його головні ознаки :
- раптовий біль у грудях, який поширюється на руки, спину, шию або щелепу;
- відчуття тяжкості у грудях;
- задишка, пітливість та запаморочення;
- біль триває понад 15 хвилин.
У цьому випадку потрібно одразу викликати швидку.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Джерело: health.24tv.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:38
Вчора
Спецтема
Оголошення
19:25, 21 листопада
15:49, 5 травня 2023 р.
16:29, 12 листопада
16:29, 12 листопада
12:19, 12 листопада
live comments feed...