• Головна
  • Мозок створює три різних копії спогадів: для чого це потрібно
12:00, 3 жовтня

Мозок створює три різних копії спогадів: для чого це потрібно

Мозок створює три різних копії спогадів: для чого це потрібно
  • Мозок створює кілька "копій" спогадів для гнучкості пам'яті та адаптації до нових обставин.
  • Дослідження показали, що для кожного знання існують щонайменше три різні "дублікати" спогадів.
  • Гіпокамп відіграє ключову роль у процесах навчання та перенесення інформації, а нове дослідження показує, що нейрони створюють різні версії спогадів.

У світі, де все змінюється, і пам'ять має бути гнучкою, щоб адаптуватися до нових обставин. Дослідження показали, що мозок створює кілька "копій" спогадів, кожна з яких має унікальні характеристики. Вчені зі Швейцарії виявили, що для кожного знання чи вміння існує щонайменше три таких "дублікати".

Гіпокамп, область мозку, що відповідає за емоції, запам'ятовування та просторову орієнтацію, він відіграє ключову роль у процесах навчання та перенесення інформації з короткочасної пам'яті в довготривалу. Він також важливий для абстрактного мислення та логічних висновків, які дозволяють мозку вибирати найкращі дії у нових ситуаціях на основі минулого досвіду.

Нове дослідження спогадів

Дослідники з Базельського університету виявили, що в гіпокампі мишей існують мінімум три різні групи нейронів, ��кі одночасно записують ту саму інформацію в різних формах. Ці нейронні клітини, що розвиваються на різних етапах ембріонального розвитку, створюють різні "резервні копії" спогадів.

Різні версії спогадів

Перші нейрони, що з'явилися, відповідають за довгострокове зберігання інформації, створюючи спочатку слабку копію спогаду, яка з часом зміцнюється і стає більш доступною для мозку.

Нейрони, що з'явилися пізніше, формують сильну копію інформації, яка згодом може слабшати та ставати недоступною для мозку. Спогади, збережені цими клітинами, можуть змінюватися і переписуватися невдовзі після формування.

Нейрони, що виникли на проміжному етапі, створюють, на думку вчених, найстабільнішу копію спогадів.

Автори дослідження підкреслили, що динамічне зберігання спогадів свідчить про пластичність мозку та його здатність адаптуватися. Вони висловили сподівання, що розуміння механізмів кодування і перетворення досвіду в мозку допоможе людям справлятися з проблемами пам'яті, у тому числі пом'якшувати нав'язливі спогади або відновлювати втрачені події.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мозок
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...