• Головна
  • Знайшли простий спосіб покращити психічне здоровʼя
13:17, 24 вересня

Знайшли простий спосіб покращити психічне здоровʼя

Знайшли простий спосіб покращити психічне здоровʼя
  • Всього 10 хвилин перебування на природі можуть сприяти покращенню психічного здоров'я за даними дослідження, яке тривало 30 років.
  • Природа має сприятливий вплив на людей з психічними розладами, знижуючи стрес, покращуючи когнітивні функції та настрій.
  • Джоанна Беттман зазначила, що природа відіграє ключову роль у підтримці здоров'я, і мета дослідження – надати рекомендації фахівцям у галузі психічного здоров'я та медицини.

Всього 10 хвилин перебування на природі можуть сприяти покращенню психічного здоров'я. Дослідження охоплює 30-річний період і наголошує на позитивних аспектах знаходження як у міських зелених зонах, так і в дикій природі, особливо при заняттях такими видами активності, як походи та садівництво. 

Дані з багатьох досліджень вказують на сприятливий вплив природи на людей з психічними розладами. Доведено, що навіть короткі проміжки часу, проведені серед природи, можуть знизити рівень стресу, покращити когнітивні функції та покращити настрій.

Нове дослідження впливу природи

Природа відіграє ключову роль у підтримці здоров'я, проте фахівці в галузі психічного здоров'я та медицини часто не беруть до уваги як фактор впливу. Наша мета – надати науково обґрунтовані рекомендації для цих фахівців,
– зазначила Джоанна Беттманн, професорка соціальної роботи в Університеті Юти та головна авторка дослідження.

З більш ніж 14 тисяч досліджень, що відповідають початковим критеріям відбору, команда Беттмана проаналізувала 45 робіт, в яких брали участь близько 1500 дорослих з діагностованими психічними захворюваннями.

Перебування на природі покращує психічне здоровʼя

В рамках деяких досліджень проводилися структуровані терапевтичні сесії, в інших – учасники просто проводили час на природі. Тривалість перебування на природі варіювалася: від коротких візитів до міського парку до кількох днів у дикій природі.

Інтервальне перебування на природі, коли короткі періоди чергуються з регулярними відвідинами, порівнювалося із тривалим безперервним перебуванням у природі. Обидва підходи показали позитивні результати.

Аналіз також виявив, що найбільшу користь приносять активності, пов'язані з водними просторами, такими як річки, озера та океани, а також кемпінг, фермерство та садівництво. Міські зелені зони, гори та ліси також надають позитивний вплив.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Профілактика захворювань #Психологія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...