09:34, 19 вересня 2013 р.
На Рівненщині сірниковий скандал виявився мильною бульбашкою (ФОТО)
Після оприлюднення інфорації, що державне підприємство «Рівненська сірникова фабрика» «лопнула» стала неабиякою сенсацією.
Господарський суд Рівненської області визнав банкрутом єдиного державного виробника сірників в Україні і тепер на підприємстві працює ліквідатор – арбітражний керуючий. Як ця ліквідація вплине на сірниковий ринок в нашій державі?
Підприємство визнано банкрутом, адже не змогло розраховуватися за лінію, яку надали йому в лізинг. Обладнання з виробництва сірників було вилучене Українською державною інноваційною компанією.
Цікаво, що на одній території перебувають і працюють за договором про спільне виробництво сірників ДП «Рівненська сірникова фабрика» і ТОВ «Українська сірникова фабрика». Остання експортує свою продукцію в країни Балтії, Польщу і Румунію.
ТОВ «Українська сірникова фабрика» була створена ще 22 червня 2004 за гроші компанії з Лондона Paxstone Limited, яка сплатила 1 мільйон 767 тисяч 750 гривень до статутного фонду.
В листопаді 2007 року інноваційна компанія передала обладнання в оренду ТОВ «Українська сірникова фабрика». Приватна фірма нині повністю займається випуском і реалізацією сірників, а державне підприємство постачало фірмі сировину, надавало транспортні та послуги складування сірників. Біля 90% працівників державного підприємства перейшли на роботу в приватну фірму.
Одним із них був Сергій Гаврушенко, який вісім років пропрацював на ДП «Рівненська сірникова фабрика», але перейшов на роботу у приватне підприємство.
- Занепад державного підприємства робітники критично відчули на собі ще 2007, - розповів чоловік. - Була нестабільна зарплата, її нестабільно виплачували, тому й відчувались труднощі.
Саме в той час єдине державне сірникове підприємство зупинило виробництво. Обладнання почало використовувати товариство з обмеженою відповідальністю «Українська сірникова фабрика». Приватники взяли в оренду й приміщення. Отож, у 2010 на державному підприємстві залишилося лишень двоє робітників: директор та бухгалтер. Решта, продовжували виготовляти сірники тільки вже не на Рівненській державній, а на Українській приватній фабриці. Варто зазначити, що ухвалою Господарського суду Рівненської області від 21 грудня 2010 року було порушено справу про банкрутство державного підприємства «Рівненська сірникова фабрика» (м. Березне, Рівненська обл.).
- «Рівненська сірникова фабрика» та наше підприємство «Українська сірникова фабрика» - це два різних підприємства, - зазначив начальник збуту ТОВ «Українська сірникова фабрика» Олександр Шаблевський. – Наше ТОВ працює стабільно, ринок збуту в нас тільки розширюється.
Чому приватне підприємство розвивається, а державне обанкрутилося, директор останнього не відповів. Колишні працівники подейкують, що ДП «Рівненська сірникова фабрика» ще із початку заснування була приречена на занепад, адже крім будівель і обладнання держава не дала обігових коштів для розвитку. На нього «навішалося» стільки кредитів, що воно ледь «чуняло». Отож, вироблення сірників монополізував приватник.
- Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська сірникова фабрика» є основним бюджетоутворюючим підприємством району, яке дає в рік 20 % надходжень до бюджету, - розповів Ігор Мельник, голова Березнівської РДА. – При цьому ДП «Рівненська сірникова фабрика» практично на життєдіяльність району не впливає жодним чином.
Начальник збуту ТОВ «Українська сірникова фабрика» Олександр Шаблевський додав до слів голови РДА, що ТОВ працює стабільно з 2007 року, ліквідація ДП не може вплинути на сірниковий ринок. Українці не відчують дефіцит сірників, також залишиться колишньою і ціна на цей товар.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:02
Вчора
Оголошення
01:13, 4 січня
15:49, 5 травня 2023 р.
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
live comments feed...