13:20, 8 вересня
З'ясували, як серотонін змінює нашу поведінку та пам'ять при стресі
Підвищення рівня серотоніну в мозку може впливати на сприйняття негативного досвіду. Зокрема, гормон здатний покращити реакцію на нього.
Висновки представили науковці кафедри психіатрії Оксфордського університету та Центру біомедичних досліджень, а опублікували їх у медичному журналі Nature Communications.
Коротко про серотонін
Серотонін вважають гормоном радості та щастя. Та насправді цей нейромедіатор має куди складнішу біологічну функцію. Зокрема, він бере участь у регуляції пізнання, системі винагороди, процесах навчання і пам'яті.
Серотонін також впливає на різні фізіологічні процеси, такі як блювання та звуження судин.
Що нового виявили вчені про серотонін
Учені підтвердили. що люди з підвищеним рівнем серотоніну менш чутливі до негативного досвіду. Зокрема, вони проводили експеримент, коли учасники втрачали гроші у грі. Водночас рівень серотоніну майже ніяк не впливав на їх реакцію на винагороду, коли учасники навпаки вигравали гроші.
У експерименті взяли участь понад 50 людей, 26 з яких давали препарат для лікування рідкісної форми епілепсії. Ліки безпосередньо підвищували рівень серотоніну в мозку. А відтак, учені змогли оцінити його роль у когнітивних процесах.
Також учасники виконували низку завдань, а вчені аналізували їх здатність до навчання та контролю поведінки.
Як рівень серотоніну допомагає пережити стрес
Вчені виявили, що підвищений рівень серотоніну допомагає людям краще контролювати свою поведінку, особливо в умовах негативної інформації. Ба більше, вищий рівень серотоніну впливає на різні типи пам’яті.
Дослідженя є важливим, резюмували дослідники. Оскільки, тепер зрозуміло, що серотонін формує поведінку людини. Також ці дані проливають світло на питання, чому препарати, які змінюють рівень серотоніну, є ефективними при депресії, тривожності та обсесивно-компульсивному розладі.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Джерело: health.24tv.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:38
Вчора
13:05
Вчора
Спецтема
Оголошення
20:15, 20 листопада
10:11, 14 листопада
22
15:02, 12 листопада
19
16:00, 16 листопада
16:03, 16 листопада
live comments feed...