• Головна
  • У вчителя немає обов'язку спілкуватися державною мовою: освітній омбудсмен закликав внести зміни
07:56, 19 серпня

У вчителя немає обов'язку спілкуватися державною мовою: освітній омбудсмен закликав внести зміни

У вчителя немає обов'язку спілкуватися державною мовою: освітній омбудсмен закликав внести зміни
  • У вчителя немає обов’язку спілкуватися державною мовою в школі, зауважив освітній омбудсмен.
  • Освітній омбудсмен виступив за внесення змін у законодавство, щоб змусити вчителів спілкуватися лише державною мовою.
  • Працівники освіти повинні володіти державною мовою, але не обов'язково спілкуватися нею, що викликає дискусії в суспільстві.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов розповів, що зараз не мають обов'язку спілкуватися на території школи весь час українською мовою. Саме тому він прагне змін у законодавстві.

Наразі працівники освіти повинні володіти державною мовою, проте спілкуватись – ні.

Українська мова у школах

Сергій Горбачов вказав на важливість чіткого визначення в законі, коли спілкування в закладі освіти має відбуватися виключно державною мовою.

Коли діти і вчителі між собою на перервах спілкуються російською, виникає юридичне питання – у цей час відбувається освітній процес чи ні? Я визначив би, що це освітній процес. Але тоді виникає питання оплати праці вчителів. Перерва – це робочий час? Якщо так, він має оплачуватися,
– каже він.

Горбачов закцентував на необхідності закласти обов'язок вчителів весь час спілкуватися державною мовою і передбачити обов'язок дітей під час освітнього процесу спілкуватися виключно українською.

Він вказує, що це шалено контроверсійне питання, яке принесе за собою крики про те, що це порушення прав. Проте закон є законом і його потрібно буде виконувати. Таке рішення, на думку Горбачова, потрібне для збереження власної ідентичності – а вона не завжди народжується від вмовлянь.

До слова, нещодавно Державна служба якості освіти повідомила, що . Серед учнівства спостерігають зменшення на 8% кількості респондентів, які під час уроків та перерв спілкуються між собою лише українською мовою: 41% респондентів – під час перерв, а половина – під час уроків.

Джерело: 24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Школа #Школярі #Освіта в Україні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...