• Головна
  • Тілобудова впливає на ризик деменції та хвороби Альцгеймера
10:53, 9 серпня 2024 р.

Тілобудова впливає на ризик деменції та хвороби Альцгеймера

Тілобудова впливає на ризик деменції та хвороби Альцгеймера
  • Дослідження показало зв'язок між високим вмістом жирових відкладень та ризиком деменції та хвороби Альцгеймера.
  • Учасники з вищим рівнем м'язової сили мали менший ризик розвитку нейродегенеративних захворювань.
  • Дослідження включало 412 691 людину, де спостерігали протягом 9 років та діагностували 8224 випадки нейродегенеративних захворювань.

Дослідники виявили зв'язок між високим вмістом жирових відкладень в області живота та на руках та підвищеним ризиком виникнення нейродегенеративних захворювань, таких як деменція, хвороба Альцгеймера та Паркінсона.

Крім того, було виявлено, що люди з вищим рівнем м'язової сили мають менший ризик розвитку цих захворювань у порівнянні з людьми, які мають слабкі м'язи.

Нове дослідження тілобудови

До дослідження було включено 412 691 людину середнього віку 56 років, за якими вели спостереження протягом 9 років. На початку дослідження учасники пройшли вимірювання тілобудови, включаючи обхват талії та стегон, силу, щільність кісток, а також жирову та м'язову масу.

У процесі спостереження у 8224 учасників діагностували нейродегенеративні захворювання, у тому числі хворобу Альцгеймера, інші види деменції та хворобу Паркінсона.

Тілобудова впливає на ризик деменції

Згідно з результатами, у людей з підвищеним рівнем жирових відкладень у животі ймовірність розвитку зазначених захворювань на 13% вища, ніж в людей з меншою кількістю жиру в цих зонах. Учасники з високим вмістом жиру на руках мали на 18% більший ризик захворювань, порівняно з тими, у кого жир у цій зоні був низьким.

Водночас у людей з високою м'язовою силою ризик розвитку нейродегенеративних захворювань виявився на 26% нижчим порівняно з учасниками з низькою м'язовою силою.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Профілактика захворювань #Деменція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...