• Головна
  • Чому ми часто хворіємо та як цього уникнути
10:46, 8 серпня

Чому ми часто хворіємо та як цього уникнути

Чому ми часто хворіємо та як цього уникнути
  • Імунодефіцит буває первинний та вторинний. Первинний характеризується частими інфекціями, а вторинний може виникати через ВІЛ-інфекцію та інші причини.
  • На імунітет впливають стрес, вологість повітря, чистота приміщення та інші токсичні чинники. Стрес може підвищувати ризик зараження вірусами.
  • Для підтримки імунітету важливо звернутися до лікаря, вести здоровий спосіб життя та слідкувати за факторами, що впливають на здоров'я.

Люди починають більше хворіти, коли з'являються проблеми з імунітетом. Але це не означає, що треба одразу бігти до імунолога та обстежувати весь організм.

Що таке імунодефіцит

Імунодефіцит дійсно існує і він буває двох типів: первинний, коли імунна система сама по собі не працює як слід та вторинний, коли імунна система не справляється зі своїми обов'язками з якоїсь іншої причини.

Первинний імунодефіцит має характерні ознаки. Це часті та рецидивні захворювання: пневмонія, бронхіт, інфекції носових пазух, вушні або шкірні інфекції, менінгіт. Також на первинний імунодефіцит можуть вказувати проблеми із травленням та захворювання крові.

Зазвичай про цей стан людина дізнається ще в дитинстві та спостерігається у імунолога, отримуючи відповідне лікування. Це досить рідкісне захворювання.

Вторинний імунодефіцит розвивається через якусь причину або сукупність причин:

  • ВІЛ-інфекція – викликає синдром набутого імунодефіциту.
  • Порушення протиепідемічних правил та гігієни. Коли людина часто хворіє, можливо, справа не в його імунітеті, а в тому, що вона не дотримується елементарних правил: це може бути звичка торкатись обличчя або постійно поправляти вуса в громадському транспорті, або не мити руки перед їжею і після відвідин вбиральні.
  • Наявність якихось захворювань чи станів, які заважають імунній системі працювати як потрібно. Наприклад, алергія (постійний набряк слизової оболонки носа при алергічному риніті є прекрасним середовищем для розмноження мікробів), викривлена ​​перегородка носа, наявність вогнищ хронічних інфекцій. Варто проконсультуватися з лікарем, якщо у вас є такі проблеми – після їх вирішення часті хвороби теж можуть піти у минуле.

Що ще впливає на імунітет

На імунітет може впливати рівень стресу, вологість чи сухість повітря у приміщенні, чистота чи вплив якихось токсичних чинників (наприклад, шкідливе виробництво).

Щодо стресу пояснюємо мовою: наша нервова система має ресурс, і, якщо витрачати його на стрес, його не вистачить на захист від інфекцій. Так, наприклад, стрес може знижувати кількість лімфоцитів, а чим їх менше, тим вищий ризик зараження вірусами, включаючи застуду та герпес.

Що робити

Спочатку подумайте про спосіб життя: як у вас з режимом праці та відпочинку, гігієною, емоційним станом, чи не впливають навколишні фактори (інтоксикації, мікроклімат вдома та на роботі).

Обговоріть ці теми з лікарем (це може бути терапевт, сімейний лікар, педіатр). Також, якщо необхідно, можна пройти обстеження на супутні захворювання та осередки хронічної інфекції, які можуть опосередковано впливати на імунітет.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Імунітет
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...