• Головна
  • Як швидко відновитися після фізичних травм
09:45, 19 липня

Як швидко відновитися після фізичних травм

Як швидко відновитися після фізичних травм
  • Переосмислення процесу реабілітації після травми вимагає грамотного плану відновлення та терпіння.
  • Поспішне повернення до активності може призвести до нових травм, тому важливо підходити до відновлення обережно.
  • Люди відновлюються по-різному залежно від фізіологічних особливостей, типу травми та індивідуальних характеристик.

Переосмислення процесу реабілітації після отримання травми є складним процесом, що вимагає не тільки грамотно складеного плану відновлення, але й значного терпіння. На жаль, деякі люди його не мають і прагнуть якнайшвидше повернутися до активних занять.

Поспіх у поверненні до фізичної активності може призвести до нових травм. Тому дуже важливо підходити до процесу відновлення з обережністю та враховувати всі аспекти реабілітації.

Кожна людина по-своєму відновлюється, це залежить від індивідуальних фізіологічних особливостей і характеру травми. Ми розглядаємо легкі ортопедичні травми, такі як ушкодження м'язів під час спортивних занять чи травми спини під час фізичної роботи. А при серйозних травмах потрібно дотримуватися вказівок лікаря.

Що робити безпосередньо після травми

  1. Припиніть будь-яку роботу. Відпочиньте та дайте тілу можливість відновитись.
  2. Використовуйте холодний компрес. Тримайте його близько 20 хвилин, щоб знизити набряк та біль.
  3. Застосовуйте теплий компрес. Чергування холоду та тепла може допомогти розслабити м'язи.
  4. Підніміть травмовану частину тіла. Це допоможе зменшити набряк.

Після огляду лікаря та зникнення болю можна почати зміцнювати м'язи у зоні травми. Після повного відновлення можна спробувати легкі тренування для відновлення м'язової маси.

Важливо уважно слухати своє тіло під час реабілітації та знижувати активність під час посилення болю.

Харчування у період відновлення

Правильне харчування допоможуть прискорити процес відновлення. Ось кілька корисних елементів для включення до раціону:

  • Білок: для мінімізації втрати м'язової маси збільште споживання білка.
  • Вітамін С: сприяє виробленню колагену та прискорює загоєння тканин.
  • Цинк: його споживання важливе для швидкого загоєння, тому варто збільшити вживання продуктів, багатих на цинк, таких як бобові, насіння та горіхи.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

  • Виховання у дітей впевненості та любові до себе вважається важливим для їхнього успішного розвитку та ставлення до себе та інших.
  • Психологи рекомендують дозволяти дітям "промацувати" здібності, заохочувати самостійність та навчати розв'язувати проблеми самостійно.
  • Важливо хвалити за старання, формувати установку на постійний розвиток та заохочувати здоровий виправданий ризик для старшокласників.

Сьогодні психологам вже не потрібно доводити, як важливо виховувати у дітей впевненість та любов до себе. Впевнені в собі діти не бояться нового і помилок, у них краще йдуть справи в школі, вдома та з друзями.

Невпевнених у собі дітей частіше кривдять, а їм у відповідь складніше постояти за себе. Вони бояться бути неприйнятими та рідше проявляють ініціативу. Їх лякають помилки, тому вони швидше задаються або навіть не пробують, якщо не впевнені в успіху.

Впевненість дошкільнят

Дозволяти "промацувати" здібності та обмеження свого тіла. Зазвичай діти пізнають їх за допомогою рухливих ігор з елементами "ризику", які включають перевірку можливостей. Під ризиком ми не маємо на увазі стрибати з балкона із парасолькою – швидше залізти на канат або зʼїхати з високої гірки.

Заохочувати самостійність. Наприклад, школа дитини неподалік дому, і через якийсь час батьки могли б дозволити їй самостійно ходити на заняття. Варто уникати гіперопіки: дослідження показують, що вона може перешкоджати розвитку впевненості – дитина може вирішити, що вона "недостатньо хороша", щоб впоратися самостійно.

Середня школа

Хвалити за старання, а не за результат. Дослідження показують, що похвала за старанність формує здорову мотивацію та ставлення до праці.

Навчати навичок розв'язання проблем, а не розв'язувати проблеми за дитину. Наприклад, дитина може забувати про уроки та пропускає заняття через репетиції. Батьки могли б самі поговорити з вчителями, щоб з'ясувати, як втратити успішність, але ми пропонуємо їм довірити це завдання самому дитині. Йому важливо навчитися домовлятися та шукати рішення самому.

Впевненість старшокласників

Формувати установку росту. Концепцію встановлення на ріст вигадала психолог Стенфордського університету Керол Дуек. Ідея полягає в тому, що у будь-якому віці кожен може (і повинен) навчатися та розвиватися. Немає такого знання чи навички, яку нам було б надто пізно чи непосильно освоїти. Згідно з дослідженнями люди з установкою на ріст стійкіші до труднощів на шляху до мети.

Заохочувати здоровий виправданий ризик. Старша школа – час експериментувати із зовнішністю та пробувати себе в нових ролях, робити помилки та вчитися самим розбиратися з їхніми наслідками. Батькам може здаватися, що синє волосся і захоплення боксом їхньої доньки зовсім не личить, але це безпечні та контрольовані експерименти. Самостійні рішення та пов'язаний з ними позитивний досвід зміцнять віру в те, що труднощі підлітку під силу.

Універсальні поради для розвитку впевненості

До кожного віку дитини важливий свій підхід, але є й кілька загальних рекомендацій, важливих у будь-якому віці:

Прийняття та безумовна любов. Дослідження показують, що позитивний емоційний дитячий досвід є основою здорової самооцінки в майбутньому.

Бути прикладом. Коли ви не боїтеся труднощів і з азартом пробуєте нове, діти переймають ваше ставлення і вчаться робити так само.

Уникати перфекціонізму. Розуміння дітей, що робити помилки – це нормально і що це частина досвіду, допомагає побудувати здорові відносини з собою. Набагато легше повністю прийняти себе, коли нема потреби бути досконалістю.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

  • Цьогорічне літо в Україні є найспекотнішим за останні роки, з рекордно високою температурою.
  • Сімейна лікарка Марія Вітковська рекомендує пити достатньо рідини та використовувати водні процедури для охолодження.
  • Дітей бажано тримати у тіні та давати пити воду, щоб уникнути теплового удару.
  • Збільшилися звернення до лікарів через харчові отруєння та серцево-судинні проблеми, спричинені аномальною спекою.
  • Лікарка радить уникати стресових ситуацій та не перенавантажуватися в спекотні дні.

Цьогорічне літо є найспекотнішим за останні роки. Температура в Україні вже побила всі можливі рекорди й найближчим часом кардинально не зміниться.

Сімейна лікарка Марія Вітковська розповіла 24 Каналу, що робити у . Також вона дала кілька порад, які допоможуть охолодити організм.

Що робити в аномальну спеку

Перша й найважливіша порада – споживати достатньо рідини. Дуже багато людей забувають пити воду, а це дуже потрібно, бо в таку спеку вода з нашого організму активно випаровується.

Можна додатково охолоджувати себе за допомогою різних водних процедур. У пригоді стануть басейни, ванна, душ.

Рекомендую не виходити на прямі сонячні промені, бо це підвищує ризики теплового й сонячного удару. Раджу додатково заморозити воду, і коли немає світла, використовувати її для охолодження. Наприклад, вентилятори, які працюють від Power Bank, можна ставити навпроти пляшок з водою, і так створити собі домашній кондиціонер,
– розповіла Марія Вітковська.

Дітей у таку спеку бажано не виводити на вулицю, або перебувати з ними лише в тіні. Крім цього, не забувайте давати їм пити воду, а навіть невеликий басейн може суттєво допомогти.

Чи збільшились звернення до лікарів

Досить часто люди скаржаться на харчові отруєння. Вони пов'язані з тим, що тривалий час немає світла, продукти можуть зіпсуватися і призвести до отруєнь. Також звертаються люди з серцево-судинними захворюваннями, адже аномальна спека пришвидшує розширення судин.

Через перепад атмосферного тиску та ще й артеріального фіксуємо запаморочення, головний біль, слабкість. Додатково стрес, адже українці стресують через війну, відключення світла – все це фактори, які підвищують температуру тіла,
– наголосила сімейна лікарка.

Тож старайтеся уникати стресових ситуацій і не перенавантажуватися в ці спекотні дні.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Діти #Психологія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...