11:54, 2 липня
Знайшли перший ефективний препарат для лікування апное сну
Лікування синдрому обструктивного апное сну є складним і комплексним. Мова не просто про хропіння, яке заважає спати іншим, а про небезпечний стан для життя і здоров'я. Адже апное може бути передвісником припинення дихання під час сну.
Учені Медичної школи Каліфорнійського університету в Сан-Дієго мають гарні новини: препарат, який досі використовували при лікуванні діабету 2-го типу, є ефективним лікарським засобом у випадку апное. І це перші ліки, які показали себе настільки добре у випадку апное.
Тирзепатид – ліки проти апное
Передусім варто пояснити про саму недугу. Синдром обструктивного апное сну – розлад, який характеризується повторюваними епізодами нерегулярного дихання внаслідок повної або часткової блокади верхніх дихальних шляхів. Небезпека цього стану у тому, що він може призвести до зниження рівня кисню в крові, а також підвищення ризику серцево-судинних ускладнень, зокрема гіпертонії.
Дослідження, яке уже опублікували у New England Journal of Medicine, свідчить про потенціал тирзепатиду для покращення якості життя людей, які страждають від синдрому обструктивного апное сну.
Це нова, важлива віха в лікуванні синдрому обструктивного апное сну. Тирзепатид пропонує новий багатообіцяючий терапевтичний варіант, який усуває як респіраторні, так і метаболічні ускладнення від недуги
– зазначив учений Атул Малхотра.
Деталі дослідження
Кількість пацієнтів із цим синдромом у всьому світі наближається до 936 мільйонів. Тож нові шляхи подолання недуги є важливими і необхідними.
У третій фазі досліджень дієвості тирзепатиду взяли участь 469 учасників з 9 країн із помірним та важким обструктивним апное сну, в яких діагностовано клінічне ожиріння.
Пацієнтам вводили 10 або 15 міліграмі препарату ін'єкційно або плацебо – залежно від того, до якої групи вони входили (жоден з учасників не знав до якої входить він).
Вплив тирзепатиду оцінювали упродовж 52 тижнів.
Ефективність препарату
Тирзепатид допоміг значно зменшити кількість перерв дихання під час сну, що є ключовим показником, який використовується для вимірювання тяжкості захворювання.
Це покращення було набагато більшим, ніж те, яке спостерігали в учасників, які отримували плацебо.
Також уені виявили, що терапія покращила інші аспекти, пов'язані з обструктивним апное сну, як-от зменшення факторів ризику серцево-судинних захворювань і зниженням маси тіла. Щодо побічних реакіцій на препарат, найпоширенішими були легкі проблеми зі шлунком.
У майюутньому вчені планують провести клінічні випробування щодо вивчення довгострокових ефектів тирзепатиду.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Джерело: health.24tv.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
15:49, 5 травня 2023 р.
11:13, Сьогодні
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
live comments feed...