• Головна
  • Наскільки небезпечні кісти в нирках
10:53, 1 липня

Наскільки небезпечні кісти в нирках

Наскільки небезпечні кісти в нирках
  • Прості кісти в нирках зазвичай безпечні і не викликають симптомів, а складні кісти можуть вимагати хірургічного лікування.
  • Кіста нирки – утворення з рідиною в середині, може розташовуватися на поверхні нирки або в паренхімі.
  • Кісти нирки найчастіше є випадковою знахідкою при УЗД, при цьому прості кісти зазвичай безпечні, а складні мають потенційний ризик малігнізації.
  • Лікування кіст в нирках залежить від симптомів та типу кіст: прості кісти можуть вимагати втручання тільки при наявності неприємних симптомів, тоді як складні кісти можуть потребувати активного спостереження або видалення.

Прості кісти безпечні. Як правило, вони не викликають жодних симптомів, не впливають на функції органу та виявляються випадково під час проведення УЗД. За складними кістами треба спостерігати – може знадобитися хірургічне лікування.

Кіста нирки – невелике утворення з тонкими стінками, усередині якого є рідина. Кіста може розташовуватися на поверхні нирки або тканини органу – паренхімі.

Наскільки небезпечні кісти

Причини виникнення кіст нирки на цей час не з'ясовані. Відомо, що можливість появи таких новоутворень збільшується з віком. Як правило, кіста нирки не дає жодних симптомів, не викликає неприємних відчуттів та є випадковою знахідкою при проведенні ультразвукового дослідження.

Все залежить від різновиду кісти. Прості кісти – саме вони й зустрічаються найчастіше – не становлять жодної небезпеки. Складні кісти мають потенційний ризик малігнізації – переродження клітин у ракові. На прості кісти вони не схожі: у них може бути відсутній рідинний вміст. Часто вони мають товсту стінку та мають неправильну форму.

Що робити з кістами в нирках

З простою кістою потрібно щось робити тільки у разі виникнення неприємних симптомів:

  • тупого болю в спині та боці;
  • підвищення температури тіла;
  • болю в животі.

Як правило, симптоми обумовлені збільшенням розміру кісти або розвитком ускладнень: інфекційного процесу, пошкодження стінок кісти, утруднення відтоку сечі. У таких ситуаціях лікарі рекомендують дренування кісти – виведення рідини з порожнини за допомогою проколу, або видалення утворення.

Складні кісти вимагають більш пильної уваги. Лікар може рекомендувати активне спостереження чи видалення новоутворення.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Лікування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...