• Головна
  • Чому виникає солоний присмак у роті та що з цим робити
07:57, 24 червня

Чому виникає солоний присмак у роті та що з цим робити

Чому виникає солоний присмак у роті та що з цим робити
  • Солоний присмак у роті може бути спричинений зневодненням, ксеростомією, вагітністю, прийомом певних ліків, постназальним затіком, ГЕРХ, аутоімунними захворюваннями та неврологічними розладами.
  • Причини солоного присмаку у роті варіюють від банальних до серйозних захворювань, тому важливо проконсультуватися з лікарем при його появі.
  • Найкраще випити води, якщо виникла спрага, і звернутися до лікаря, якщо симптоми солоного присмаку у роті поєднуються з іншими змінами у здоров'ї чи захворюваннями.

Солоний присмак у роті може бути спричинений кількома факторами, зокрема й захворюваннями різних органів. Тому його не можна ігнорувати.

Причини солоного присмаку у роті

Зневоднення

У слині людини є сіль, концентрація якої збільшується при нестачі рідини. Тому, щоб уникнути зневоднення та солоного присмаку, потрібно пити воду відразу, як виникає спрага.

Ксеростомія – сухість у роті через нестачу або відсутність слини

В результаті, крім сухості в роті, з'являється солоний або металічний присмак, неприємний запах із рота і може боліти горло. Іноді такі симптоми свідчать про цукровий діабет. Тому слід проконсультуватися з ендокринологом, щоб вчасно виявити проблему та розпочати лікування.

Вагітність

Як і у випадку із металічним, солоний присмак може бути наслідком вагітності.

Ліки

Солоний присмак може з'явитися на тлі прийому антидепресантів, седативних засобів проти панічних розладів та порушення сну, антигістамінних препаратів, засобів для лікування хвороб серця та нирок. Також солоний присмак можуть спричинити препарати, які використовують при хімієтерапії онкологічних захворювань.

Постназальний затік

Постназальний затік – це постійне стікання слизу з носа в горло. Він може виникнути через алергію або хронічну інфекцію носових пазух. Результатом нерідко стає частий або постійний солонуватий присмак у роті.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ)

ГЕРХ з'являється, коли соляна кислота шлунка потрапляє в стравохід і пошкоджує його слизову. Зазвичай цей стан супроводжується не тільки солоним присмаком, але й печією, хронічним кашлем або грудкою в горлі.

Аутоімунні захворювання

Захворювання, які впливають на імунну систему, змушуючи її атакувати здорові тканини, впливають і на смакові рецептори, а також спричиняють сухість у роті.

Неврологічні розлади

Причиною таких розладів можуть бути травми голови чи пухлини. Крім солоного присмаку в роті, вони супроводжуються й іншими симптомами, наприклад, головним болем, втратою нюху, зміною зору, судомами.

Що робити

Зверніться до лікаря, якщо:

  • голос охрип або змінився;
  • з'явилася набряк на шиї;
  • набрякли слинні залози біля вуха або під щелепою;
  • виникли проблеми з жуванням чи ковтанням;
  • є печія, ком у горлі, постійний кашель;
  • болить голова, зник нюх, з'явилися проблеми із зором та судоми.

Проконсультуйтеся зі своїм лікарем, якщо з'явився солоний присмак і при цьому у вас є хвороби серця, нирок, цукровий діабет або аутоімунне захворювання.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Профілактика захворювань
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...