Партнерський матеріал
17:00, 13 червня
Четверо з шести стажерів отримали роботу в міськраді. Результат програми стажування молоді в Корецькій громаді на Рівненщині
Партнерський матеріал
10 днів теорії та практики — молодь Корецької громада, що на Рівненщині, долучилася до програми молодіжного стажування від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Четверо стажерів згодом запросили на роботу.
Розповідаємо в ШоТам, навіщо проводять таке стажування та як отримати роботу в міській раді, аби змінювати громаду на краще.
Такий досвід був уперше
У 2022 році Корецька громада підписала договір про співпрацю з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА». У громаді зацікавилися стажуванням молоді.
Відтак представники міської ради взялися за набір охочих. Для цього опублікували заяву на сайті та в соцмережах. Керівники відділів також захопилися цією ідеєю та поширили допис на особистих сторінках.
«Такий досвід у нашій громаді та міській раді був уперше. Раніше до нас приходили студенти вищих навчальних закладів, і ми проводили для них практику. Були ознайомчі візити, але стажування ще не було», — розповідає начальниця відділу проєктної діяльності, розвитку інвестицій і міжнародного співробітництва Ірина Опанасюк.
Проходила практику і повернулася на стажування
Корецька міська рада почала отримувати заявки — всього їх надійшло 8.
«У Google-формі ми поставили кілька відкритих питань, наприклад: “Громада має ось таку проблему, яке рішення ви могли б запропонувати?”. Дехто з тих, хто заповнив заявку, залишив це питання без уваги, а ми потребували включених у громадське життя людей», — пояснює Ірина Опанасюк.
Потім у міській раді провели співбесіди з потенційними стажерами, і тим, хто не був умотивований, відмовили. Врешті на стажування потрапили шестеро людей.
Однією з тих, хто долучився, стала Оксана Венгер. Ще у 2021 жінка протягом пів року проходила практику в земельному відділі міської ради. Згодом вона влаштувалася на роботу за фахом, вийшла в декрет і після цього не змогла повернутися до попередньої компанії.
«Про стажування я дізналася в соцмережах, заповнила заявку та надіслала. Пізніше відбулася онлайн-зустріч, де мені й іншим стажерам розповіли, що це за стажування, як воно відбуватиметься, я натомість розповіла про свою мотивацію. Мені було цікаво дізнатися все: як і що працює, що змінилося з часів моєї практики», — пригадує Оксана.
Учасниця обрала для себе той самий відділ, який пов’язаний з усіма земельними питаннями. Решта стажерів також потрапили до тих відділів, які вказували в заявці, й наступні 10 днів навчалися та працювали.
У кожному відділі стажування відбувалося по-різному. Наприклад, у Центрі надання культурних послуг стажери писали сценарії для подій, на свята чи до театральної постановки.
Натомість у загальному відділі організаційно-кадрової роботи фокус був на документах. Стажер займався організацією діловодства та вивчав, як працює документообіг.
Пропонувати роботу не планували
На початку стажування від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» міська рада не планувала працевлаштовувати стажерів, бо людей вистачало.
«Про працевлаштування мова не йшла — навіть у Google-формі ми вказували лише стажування. Та попри це, після завершення ми надали роботу для чотирьох з шести стажерів. Для нас це стало абсолютною та приємною несподіванкою», — розповідає Ірина Опанасюк.
«Мої рідні сумнівалися, що це стажування щось дасть, а я ні. За 4 місяці я обійняла посаду фахівчині з управління проєктами в КЗ “Корецький центр культурних послуг”, також стала заступницею молодіжної ради, а при будинку культури нещодавно започаткували громадську організацію», — тішиться учасниця стажування Оксана Венгер.
«Ми чекаємо на особливого стажера»
Незабаром Корецька міська рада проведе ще одне стажування для молоді за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
«Ми чекаємо на особливого стажера. Військовослужбовець, який нині перебуває на реабілітації, захотів спробувати себе у відділі соціального захисту населення», — розповідає Ірина Опанасюк.
«Це дуже корисне стажування. Зі свого досвіду можу точно сказати, що молодим людям варто долучатися, випробовувати себе, дізнаватися нове. Думаю, що можна було б залучати молодь навіть цілими класами, аби вони могли побачити різні напрямки, які можна обрати в майбутньому», — каже Оксана Венгер.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
19:25, 21 листопада
11:13, Сьогодні
15:49, 5 травня 2023 р.
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
live comments feed...