Новини компаній
16:10, 3 червня
Контроль ревматоїдного артриту або коли тримати руку “на суглобі”?
Новини компаній
Зазвичай кажуть, що треба тримати “руку на пульсі” при встановленні того чи іншого діагнозу: вчасно звернутися до лікаря, здавати аналізи та дотримуватись призначеного лікування. Ревматоїдний артрит не є виключенням, адже це хронічне аутоімунне захворювання, для якого характерно запалення суглобів.
Портал “medicina.ua” нагадує, що для діагностики й контролю перебігу цього захворювання важливими є лабораторні аналізи: визначення рівня сіалових кислот, С-реактивного білка (CRP) та антитіл до циклічного цитрулінованого пептиду (А-ССР).
Важливо! Людям з цим захворюванням, після встановлення діагнозу, вкрай необхідно регулярно контролювати вищезазначені показники, перебіг захворювання та самопочуття. Це дозволяє вчасно виявити загострення хвороби, щоб повідомити свого лікаря для коригування терапії.
Оскільки ревматоїдний артрит є хронічним захворюванням, то, на жаль, його неможливо вилікувати. Але цей діагноз не є вироком, – важливо лише пам’ятати і виконувати всі вказівки лікаря, щоб мати задовільний стан, нормальне життя та підтримувати низьку активність захворювання (ремісію – стан, за якого майже не помічається хвороба та не відчуваються симптоми). Найголовніше – не допустити інвалідізації.
Як розпізнати перші ознаки захворювання?
Вже вважається міфом, що ревматоїдний артрит є хворобою літніх людей. Так, ризик розвитку захворювання зростає з віком, але у багатьох, на жаль, розвивається у середньому віці. Причини виникнення ревматоїдного артриту допоки точно не встановлені.
При ревматоїдному артриті уражаються суглоби і навколосуглобові структури, що обумовлено накопиченням у них запальної внутрішньосуглобової рідини. Найпоширенішими скаргами людей на ранній стадії захворювання є:
- тривала скутість суглобів вранці після пробудження або після нерухомого стану, яка може тривати годину чи більше;
- біль, припухлість, обмеження рухливості дрібних суглобів кистей та стопи понад місяць;
- підвищена втомлюваність і знижена працездатність;
- втрата апетиту та ваги;
- незначна лихоманка та нічна пітливість.
Необхідно вчасно звернутися до лікаря-ревматолога, який вже за цими симптомами призначить необхідну лабораторну (аналіз крові) та інструментальну діагностику (рентгенографія, УЗД, МРТ), а потім – схему лікування. Важливо також звертатися на повторний прийом до ревматолога не рідше, ніж один раз на три місяці, особливо на ранній стадії захворювання.
Пам’ятайте, що ревматоїдний артрит не є вироком тоді, коли він під контролем.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
15:49, 5 травня 2023 р.
12:08, 12 грудня
live comments feed...