08:00, 11 квітня
Навіть один – два ковтки: для кого грейпфрут чи грейпфрутовий сік можуть стати отрутою
Попри те, що фрукти апріорі корисні, вживання грейпфрута або грейпфрутового соку може нашкодити. І так, звісно, мова не усіх людей. Для більшості здорових людей – грейпфрут не становить загрози. Однак існують ризики, про які слід знати, особливо якщо постійно приймаєте певні ліки.
Докторка Едвіна Радж, керівниця відділу клінічного харчування та дієтології лікарні Aster CMI у Бенгалурі розповіла про тих, кому вживання грейпфрута таки слід обмежити.
Дієтологиня визнає, що узагалі цей фрукт дуже навіть корисний, адже одна його порція здатна забезпечити 100% щоденної потреби у вітаміні С.
Грейпфрут може перетворити ліки на отруту
А ось людям, які приймають певні ліки на постійній основі – зокрема, статини і препарати від артеріального тиску чи від хвороб нирок, від споживання цього соковитого фрукту слід відмовитись.
"Грейпфрут містить сполуки, які перешкоджають печінковим ферментам і це впливає на метаболізм ліків", – зазначає Радж.
Як наслідок, може виникнути підвищення або зниження рівня ліків у крові, що потенційно може спровокувати шкідливі побічні ефекти, як-от токсичність, або зрозуміло – знизити ефективність ліків.
Причому, як свідчать дослідження, для цього ефекту не потрібно багато грейпфрутового соку, досить одного – двох ковтків.
Зверніть увагу! Експертка застерігає: одна склянка соку може призвести до зниження кишкового ферменту, який регулює всмоктування, на 47%.
Які ліки не поєднуються з грейпфрутом
Управління з харчових продуктів і медикаментів США ще у 2011 році опублікувало застереження щодо того які ліки не можна поєднувати з грейпфрутом чи грейпфрутовим соком. І список препаратів досить великий.
Крім того, не менший перелік і захворювань, при яких протипоказане споживання грейпфрута. За словами лікарки Радж, від нього слід відмовитися, якщо ви страждаєте на алергію чи захворювання нирок.
У випадку алергії – у людей можуть виникнути кропив'янка, свербіж або набряк. А щодо хвороб нирок, то тут діє обмеження через ліки, які призначають при цих захворюваннях.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Джерело: health.24tv.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
15:09, 20 листопада
14:55, Вчора
2
16:23, 16 листопада
37
15:09, 20 листопада
live comments feed...