• Головна
  • Брак сну може викликати ще одне небезпечне захворювання
07:57, 8 квітня

Брак сну може викликати ще одне небезпечне захворювання

Брак сну може викликати ще одне небезпечне захворювання

Важливість сну важко переоцінити, але тепер вчені зі Швеції зʼясували ще один негативний ефект його браку. Виявилося, що це підвищує ризик захворювання на діабет 2 типу.

Брак сну – поширена проблема у світі. За даними одного з останніх досліджень, лише 15% з нас вдається висипатися (сім – дев'ять годин сну) щонайменше 5 разів на тиждень.

Нове дослідження сну

Дефіцит сну негативно впливає на фізичний та психічний стан, погіршує когнітивні функції. Нове дослідження показує, що люди, які сплять від 3 до 5 годин на добу, більше схильні до ризику діабету 2 типу в порівнянні з тими, хто спить більше.

Шведські вчені з Університету Уппсали аналізували дані, зібрані британським біобанком (однієї з найбільших демографічних баз даних у світі) протягом більш ніж 10 років. База містила відомості про майже пів мільйона людей, їх генетичні характеристики, стан здоров'я та спосіб життя.

Брак сну збільшує ризик діабету

Вчені виявили кореляцію між тривалістю сну менш як 6 годин та підвищеним ризиком діабету 2-го типу. На їхню думку, різні наслідки недосипання можуть спричинити це. Наприклад, при нестачі сну знижується чутливість клітин до інсуліну, відбувається зміна енергетичного метаболізму скелетних м'язів у напрямку не глюкозного окислення, активується симпатична нервова система та змінюється біота кишківника (сукупність різних бактерій).

Також дослідники спростували поширену теорію, що наслідки дефіциту сну можна компенсувати здоровим харчуванням. Харчова поведінка учасників дослідження оцінювалася виходячи з даних про щотижневе споживання червоного м'яса, напівфабрикатів та риби, а також овочів та фруктів.

Попри те, що здорове харчування знижує ризик діабету, ймовірність цього захворювання у людей, що сплять менш як 6 годин, залишалася вищою, ніж у тих, хто спав не менше 7 годин.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сон #Діабет
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...