• Головна
  • Як зберегти здорові суглоби на все життя
07:58, 4 березня

Як зберегти здорові суглоби на все життя

Як зберегти здорові суглоби на все життя

Місця, в яких кістки з'єднуються одна з одною, називаються суглобами. Більшість з них вільно рухливі – це зони стегна, плечей, ліктів, колін, зап'ясть. Однак, як і будь-яка інша частина тіла, вони починають з віком гірше функціонувати.

Мабуть, ні для кого не секрет, що завдяки суглобам людина може крутити кінцівками у різні боки. Адже кістки кінцівок рухомо з'єднуються між собою за допомогою суглобів, які в свою чергу оточені суглобовими сумками, всередині яких є в'язка рідина, інформує 24 Канал.

Для додаткового захисту кістки зверху покриті хрящами та оболонками. Тому вони й не труться, а плавно ковзають.

З віком кількість змащувальної рідини у суглобовій сумці зменшується. Через це хрящі кісток починають стикатися один з одним, тертися і стоншуватися. Слідом за хрящами труться одна об одну і кістки, що призводить до болю, запалення та набрякання суглоба. Порожнечі у місцях стирання хряща можуть заповнюватися солями кальцію. Велика кількість кальцифікатів ускладнює рух і завдає нестерпного болю.

Хвороби суглобів

Вікове стоншування кісток стає причиною наступних станів:

  • остеопороз: кістки стають такими крихкими, що будь-яке різке навантаження може бути причиною перелому;
  • остеоартрит: хрящі, які покривають кінці кісток у суглобах, стоншуються, що викликає запалення та біль у суглобі;
  • остеомаляція – розм'якшення кісток, спричинене серйозним дефіцитом вітаміну D.

Звичайно, не можна сказати, що кожна людина на 60-річчя прокидається з ослабленими та болючими суглобами. Крім вікових змін, проблеми зі скелетом виникають через інші фактори, наприклад, генетику, сидячий спосіб життя або надмірне вживання алкоголю.


Берегти суглоби потрібно з молодості / Фото Shutterstock

Травми, отримані в молодості, можуть боліти в старості

Таке справді трапляється – зламана у 20 років нога починає нити в 70. Чому це відбувається, достеменно невідомо. За деякими даними, зламані кістки, травми суглобів та сильні розтягнення є причиною близько 12% усіх випадків артриту у пізньому віці. Шанс уникнути болю старих травм таки великий, головне, подбати про це заздалегідь.

А якщо, на жаль, це вже сталося, біль можна втамовувати за допомогою ліків. Сучасні препарати можутьдопомогти побороти біль у мʼязах та суглобах. Один з таких засобів – Вольтарен Емульгель, який поєднав властивості гелю та емульсії.

Серед переваг Вольтарен Емульгелю:

  • потрійна дія: послаблює біль, знімає запалення та пришвидшує одужання;
  • послаблює біль вже через 1 годину;
  • діє довше: завдяки поступовому виділенню активної речовини та накопичення її у тканинах та шкірі;
  • прозорий, тому не залишає слідів і має нейтральний запах;
  • вироблено у Швейцарії.

Вольтарен Емульгель має широкий спектр застосування. Його використовують при болю в м'язах та суглобах, який спричинений розтягненнями, спортивними травмами та ревматичними болями м'яких тканин.

Вольтарен Форте, окрім основної активної складової – диклофенаку діетиламіну, містить допоміжну речовину – олеїновий спирт. Цей компонент сприяє процесу перенесення диклофенаку через шкірні бар'єри до глибинних тканин. В деяких інших протизапальних знеболюючих засобах використовують для доставки активної речовини через шкіру олеїнову кислоту. Проте, не всі допоміжні компоненти однаково впливають на шкірний бар'єр людини.

Олеїловий спирт, що міститься у Вольтарен Форте, відкриває шкірний бар'єр достатньо для проникнення лікарського засобу через шкіру в достатньо великих кількостях без тривалого негативного впливу на цілісність шкірного бар'єра. Олеїнова кислота, що може міститися в інших засобах для місцевого нанесення, на жаль, несприятливо впливає на показники цілісності шкірного бар’єра і цей вплив не є повністю оборотним.1

Тобто часте використання таких препаратів, які містить олеїнову кислоту, може залишити шкіру без захисту проти зовнішніх ризиків протягом значно довшого періоду часу1.

Як уникнути проблем із кістками та суглобами у старості

У будь-якому випадку кістки втрачатимуть свою масу, а в суглобах зменшуватиметься кількість змащувальної рідини. Це нормальна частина старіння, до якої додаються індивідуальні генетичні особливості та минулі хвороби. Але людина може уповільнити цей процес, і весь секрет – у способі життя. Так, збалансоване харчування та регулярні вправи необхідні для здоров'я кісток протягом усього життя.


Здоровий спосіб життя допоможе зберегти міцні суглоби / Фото Pexels

Активний спосіб життя. Фізичне навантаження уповільнює вікові зміни кісток та суглобів. Людям старше 65 років рекомендується займатися дві з половиною години на тиждень. Корисніше буде не раз на тиждень бігти марафон, а щодня робити потроху: гуляти ввечері, підійматися сходами, носити пакети з магазину. Водночас вправи для балансу та гнучкості, такі як йога чи танці, допоможуть знизити ризик падіння.

Кальцій та вітамін D. Кальцій – основний компонент кісток, який надає їм міцності та твердості. Тому для підтримки кісткової маси треба споживати продукти, які багаті на кальцій: молочку, мигдаль, броколі, капусту, бобові, консервований лосось та сардини.

При цьому чоловікам та жінкам від 18 до 50 років потрібно 1000 міліграмів кальцію на день. Ця денна доза збільшується до 1200 міліграмів, коли жінкам виповнюється 50 років, а чоловікам – 70.

Варто також врахувати, що вітамін D допомагає тілу засвоювати та використовувати кальцій. Його джерела – сонячне світло, жирна риба (форель, сиг, тунець), гриби, яйця. Дорослим від 51 до 70 років рекомендується приймати щодня 600 міжнародних одиниць (МО) вітаміну D, після 70 років — 800 МО, з їжею чи добавками.

Відмова від куріння та надмірного споживання алкоголю. Куріння вважається одним із факторівризику розвитку остеопорозу, а алкоголь перешкоджає засвоєнню кальцію та вітаміну D. Сп'яніння збільшує ймовірність падінь, а хронічне вживання алкоголю зменшує виробництво тестостерону у чоловіків та естрогену у жінок, що уповільнює утворення нових клітин кісткової тканини.

Отже, суглоби з віком починають функціонувати гірше і збільшується ризик їхніх захворювань, але зміна способу життя може допомогти уникнути цих проблем. І починати берегти суглоби потрібно в молодості.

1 Andrej Kováčik et al. Time-Dependent Differences in the Effects of Oleic Acid and Oleyl Alcohol on the Human Skin Barrier. Molecular Pharmaceutics. 2023, 20, 12, 6237-6245.

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням необхідно проконсультуватися з лікарем та обов'язково ознайомитися з інструкціями для медичного застосування лікарських засобів Вольтарен Форте, емульгель для зовнішнього застосування 2,32 %. Р.П. № UA/1811/01/02 від 22.02.2019 та Вольтарен Емульгель, емульгель для зовнішнього застосування 1%. Р.П. № UA/1811/01/01 від 17.07.2019. Імпортер та уповноважена організація в Україні: ТОВ "ХАЛЕОН УКРАЇНА", 02152, м. Київ, пр-т П. Тичини, 1-В, тел.: (044) 585-51-87, e-mail: [email protected]. Торгові марки належать або використовуються за ліцензією групою компаній Халеон. ©2024 група компаній Халеон або їх ліцензіар. Інф. матеріал № PM-UA-VOLT-24-00003. Дата виробництва матеріалу: 02.2024

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Лікування #Вольтарен
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...