• Головна
  • Закриття тубдиспансерів: як це вплинуло на захворюваність на туберкульоз
09:21, 17 грудня 2023 р.

Закриття тубдиспансерів: як це вплинуло на захворюваність на туберкульоз

Закриття тубдиспансерів: як це вплинуло на захворюваність на туберкульоз

Пропагандисти продовжують вигадувати "епідемії" для України. Цього разу регіонами нібито поширювався туберкульоз. При цьому звинувачувались проведені реформи. Однак не було жодних згадок про вплив безперервної російської агресії на поширення хвороб та роботу системи охорони здоров’я.

У мережі поширюють інформацію, нібито захворюваність на туберкульоз росте через закриті Уляною Супрун тубдиспансери. Натомість Міністерство охорони здоров’я України, з одного боку, повідомляє про зростання кількості хворих, з іншого – називає подібні звинувачення кремлівською дезінформацією.

Туберкульоз в Україні

Актуальну статистику щодо захворюваності на туберкульоз публікує Центр громадського здоров’я. Іноді про рівень захворюваності також повідомляють обласні центри контролю та профілактики хвороб. Так, у листопаді 2023 року сумський центр повідомив, що на Сумщині зростає кількість хворих на туберкульоз.

За 10 місяців поточного року [2023] захворюваність на туберкульоз органів дихання серед мешканців області зросла на 30,8% в порівнянні з минулим 2022 роком. Це зростання відбулося в основному за рахунок Шосткинського району, де захворюваність на туберкульоз у поточному році зросла удвічі.

Загалом по Україні за 9 місяців 2023 року зафіксовано 37,4 випадку на 100 тисяч населення – це на 8% більше, ніж за аналогічний період 2022 року.

Завідувачка відділу управління та протидії туберкульозу Центру громадського здоров’я Яна Терлеєва говорить про те, що нові діагностичні підходи дозволяють виявляти тих людей з туберкульозом, котрі залишилися поза межами медичної системи внаслідок епідемії COVID-19.

Чому збільшилась кількість випадків туберкульозу

Поступово в Україні повністю переходять на діагностику туберкульозу за допомогою сучасних молекулярних генетичних систем замість недостатньо ефективної мікроскопії мокротиння. Так, у 2022 році було завершено інсталяцію 106 систем GeneXpert на рівні надання спеціалізованої медичної допомоги, у пенітенціарному секторі та Міністерстві оборони України, щоби розширити доступ до швидкого виявлення туберкульозу.

Також причиною приросту може бути низький рівень вакцинації. Заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін зазначає, що минулого року вакцинація БЦЖ для профілактики туберкульозу не вийшла на показники, рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Згідно з ними, щеплення мають пройти щонайменше 95% населення, а у 2022 р. в Україні рівень вакцинації БЦЖ становив 77%.

Вакцина БЦЖ – це жива вакцина від важких, генералізованих форм туберкульозу, таких як туберкульозний менінгіт та міліарний туберкульоз. Вони особливо небезпечні для дітей першого року життя з несформованим імунітетом. БЦЖ вводять на 3-5 день життя, однак діти старше 5 днів також можуть бути вакциновані.

Медична реформа і туберкульоз

Заяви про закриття усіх тубдиспансерів в рамках реформи Уляни Супрун є неправдивими. З 2019 року змінився підхід до лікування туберкульозу – зі стаціонарного на амбулаторний. Протитуберкульозні установи області об’єднали в єдиний в області протитуберкульозний заклад. Ліки проти туберкульозу можна отримати у фтизіатричному кабінеті в районі або у сімейного лікаря.

Крім того, з 2020 року протитуберкульозні диспансери разом з іншими медичними закладами почали фінансуватися НСЗУ за принципом "гроші ходять за пацієнтом". Станом на початок грудня 2023 року понад 500 закладів мають договори з НСЗУ щодо надання послуг діагностики та лікування хворих на туберкульоз у стаціонарних та амбулаторних умовах (без госпіталізації), а також супроводу та лікування туберкульозу на первинному рівні медичної допомоги.

Закриття тубдиспансерів: як це вплинуло на захворюваність на туберкульоз, фото-1

Необхідність обов’язкового стаціонарного лікування при туберкульозі – це міф. Як пояснює Міністерство охорони здоров’я України, головним критерієм одужання є щоденне приймання ліків. Стан переважної більшості хворих зазвичай значно покращується через декілька тижнів лікування, тож необхідності в особливому спокої та догляді немає, людина може працювати впродовж курсу лікування.

Крім того, так лікарні спроможні якісніше допомагати тим пацієнтам, стан яких потребує стаціонарного лікування. Адже перевантаженість створює умови для "обміну" збудниками серед пацієнтів з різними формами захворювання та загрожують надбанням стійкості до лікування.

Вплив війни

Зараз хворим на туберкульоз справді складніше отримати необхідну медичну допомогу. Причиною цьому є тривала російська агресія. За даними Міністерства охорони здоров’я України, через війну з росією пошкоджено заклади охорони здоров’я, що надають допомогу людям з туберкульозом у 10 областях: Херсонській, Харківській, Чернігівській, Сумській, Луганській, Київській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій та Миколаївській.

Через активні бойові дії не працюють регіональні лабораторії з мікробіологічної діагностики туберкульозу Луганської та Донецької областей, при цьому лабораторія на Луганщині знищена країною-терористом. Попри руйнування або пошкодження медзакладів усі регіональні протитуберкульозні служби працюють і виконують свої функції.

Авторка: Анастасія Бродовська

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

З серпня 2023 року у Львові функціонує приватна лікарня Святої Параскеви. Нова локація розширила можливості діагностичного центру на вулиці Софії Яблонської, 7, в ко��рому вже понад 13 років надають комплексну допомогу пацієнтам.

Лікарня пропонує низку нових та передових послуг. Багато із них можливі завдяки відділенню анестезіології та інтенсивної терапії. Редакція 24 Каналу дізналася, як воно укомплектоване та що тут пропонують пацієнтам.

Зібрали 5 головних фактів, про які варто знати під час вибору лікарні для себе чи рідних. Детальніше про них – у матеріалі.

Від знеболення до відновлення

В загальній структурі анестезіологія та інтенсивна терапія (реанімація) – це складова стаціонару лікарні на вулиці Смаль-Стоцького, 13. Тут забезпечують безпечне знеболення пацієнтів та підтримку його життєвих функцій під час операцій та важких станів.

Однією із переваг є безперебійна робота відділення та персоналу, що турбується за пацієнтів після реанімації. Приміром, у лікарні цілодобово чергує анестезіологічна бригада, яка невідкладно зреагує на будь-які відхилення в післяопераційний період.

Ще один важливий аспект – комфорт. Для повного відновлення після операції пацієнтів переводять у затишні палати відновлення (післянаркозного сну), а згодом – в укомплектовані палати інтенсивної терапії чи палати хірургічного відділення. Затишні приміщення та догляд сприяють розслабленню. До того ж відкривають можливість для візитів близьких і рідних. Адже у лікарні розуміють, як важливо впевнитися у тому, що все пройшло добре.

Різні види анестезії

Як розповіла завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Олена Брухтій, знеболення проводять під час операцій та в період післяопераційного відновлення організму. Це допомагає запобігти можливому болю після операції та пришвидшити відновлення пацієнта.

Для цього ми пропонуємо різні види анестезії, включаючи седацію, загальну, місцеву, регіонарну анестезію та інші,
– додає вона.

Як працює відділення анестезіології та інтенсивної терапії лікарні Святої Параскеви: дивіться відео

Важливо, що в лікарні практикують людиноцентричний підхід. Вид анестезії залежить від виду характеру операції, а також індивідуальних особливостей пацієнта. Це зводить до мінімуму ризик ускладнень, дозволяє правильно підібрати дозування, забезпечити знеболення на необхідний термін та повернути чутливість у відповідний час.

Суворі вимоги до обладнання і знеболювальних препаратів

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії укомплектовані обладнанням експертного класу:

  • наркозними апаратами, апаратами штучної вентиляції та станцією спостереження за станом пацієнта від компанії General Electrics;
  • інфузоматами фірми B.Braun;
  • біфазними дефібриляторами від фірми Mindrey.

Це передове обладнання відповідає найкращим національним та міжнародним стандартам, а також проходить ретельну регулярну перевірку.

Індивідуально підбираються також засоби для анестезії і допоміжні медикаменти.

В нашому медзакладі до препаратів анестезіологічного забезпечення: снодійного, м’язових релаксантів ставляться дуже ретельно,
– розповідає Брухтій.

Чинники безпеки

Під час перебування пацієнта в палаті інтенсивної терапії чинники безпеки є надважливим. І мовиться не лише про дотримання алгоритмів, що включає передопераційний огляд, формування протоколу кожної анестезії, супровід анестезіолога під час діагностики та інвазивних втручань і спостереження за післяопераційним перебігом, але й про інфекційну безпеку в лікарні та в операційній. Тому у лікарні:

  • діє власна служба медичного клінінгу,
  • є центр стерилізації,
  • передбачена система вентиляції, що забезпечує високу частоту (кратність) зміни повітря, створює здоровий клімат, знижує ризики поширень внутрішньолікарняних інфекцій і сприяє швидшій виписці пацієнтів.

Ще один важливий момент – одноразові витратні матеріали. Бахіли, халати, шапочки, простирадла вже враховані у вартість процедур, а відтак не доведеться думати про додаткові речі.

Супровід висококваліфікованої команди

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії щодня робить все можливе, щоб страх перед загальним наркозом залишився у минулому. Ключову роль у цьому відіграє команда з багаторічним досвідом роботи та системою управління якістю медичної допомоги.

Усього тут працює 19 анестезіологів, 7 анестезисток та 5 медичних сестер палат інтенсивної терапії, завдяки злагодженій роботі котрих вдається змінити звичне уявлення про інтенсивну терапію та суміжні послуги.

Джерело: health.24tv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Профілактика захворювань #Медична реформа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...