Новини компаній
12:00, 18 серпня 2023 р.
Основні параметри акумулятора: ємність, напруга, холодний пусковий струм — що вони означають та як зробити вибір
Новини компаній
Акумуляторна батарея (АКБ) — це пристрій, без якого неможлива правильна робота автомобіля. Прилад також бере участь у запуску двигуна, тому в разі його несправності чи недостатньої ємності машина просто не рушить з місця. Щоб не допустити такого, потрібно не тільки дбайливо поводитися з АКБ, а й правильно підбирати його.
Сучасні автомобільні акумулятори мають безліч характеристик, що впливають на роботу як самого пристрою, так і машини. Щоб прилад справлявся з покладеними на нього завданням, потрібно правильно його підібрати. Для цього потрібно звернути увагу на ключові параметри АКБ — холодний пусковий струм, робочу напругу та ємність. Зробити це можна, вибираючи пристрій у перевіреному інтернет-магазині автозапчастин: через каталог або підбір за допомогою VIN-коду.
Проте спочатку розгляньмо детальніше кожен основний параметр АКБ, а також його вплив на роботу транспортного засобу.
Основні характеристики акумуляторних батарей
Будь-який автомобільний акумулятор має відповідати низці вимог, що пред'являються до пристроїв цього типу. Наприклад, прилад має:
- Вирізнятися порівняно невеликим саморозрядом під час експлуатації.
- Мати здатність видавати великі струми (необхідно для запуску силового агрегату).
- Мати тривалий термін служби.
Для цього достатньо купити акумулятор для авто, який виготовлений з високоякісних матеріалів і відрізняється надійністю. Знайти таку продукцію можна у перевірених виробників, наприклад, BMW, Bosch, Ford тощо.
Потім потрібно звернути увагу на основні параметри АКБ, вибираючи відповідну саме вашому автомобілю модель.
Напруга акумулятора
Оптимальним параметром вважається значення, необхідне для запуску двигуна сучасних автомобілів — це 12,6 або 12,7 вольта. Водночас напруга до 13,2 вольта вважається допустимою, тому що в нових і повністю заряджених АКБ реальний показник може бути більшим на 0,3-0,5 Вольта.
Коли автомобільні акумулятори розряджаються, їх робоча напруга може знижуватися. Небажано, щоб вона становила 12,1 Вольта та менше — за таких умов пристрій потрібно терміново зарядити. Якщо цього не зробити, може розпочатися незворотний процес сульфатації пластин, який значно знижує ресурс акумуляторної батареї.
Критичний показник напруги — нижче 11,6 вольта. У цьому разі пристрій не впорається зі своїми завданнями та не запустить силову установку, навіть якщо вона має достатню ємність.
Ємність АКБ
Ця характеристика є однією з найважливіших. Вона визначає кількість енергії, яку пристрій може віддавати споживачам протягом певного часу. Параметр вимірюється в Ампер-годинах, а його точне значення вказано безпосередньо на пристрої — у вигляді індексу Ah.
Якщо ви вирішили купити автомобільний акумулятор з ємністю 70 Ah, тоді він зможе генерувати струм потужністю:
- 1 Ампер — протягом 70 годин.
- 2 Ампера — протягом 35 годин тощо.
Зауважимо, що чим більша ємність акумуляторної батареї, тим більшою буде її вага. Але немає прямого зв'язку між цією характеристикою та розміром пристрою: навіть компактні моделі можуть бути досить ємними.
Важливо, щоб ємність АКБ не була меншою від значення, зазначеного виробником автомобіля. В іншому разі ви не зможете запустити силовий агрегат.
Пусковий струм
Щоб запустити силовий агрегат, акумулятори для авто повинні подавати на стартер струм певної сили. Ця характеристика називається струмом холодного прокручування або пусковим струмом. Така назва обумовлена умовами, за яких вимірюється цей параметр: за температури -18 °C. Протягом усього часу в АКБ не має падати напруга нижче встановленої величини.
Існує кореляція між значеннями пускових струмів і розмірами транспортних засобів. Чим масивніше машина, тим більший струм холодного прокручування має бути в акумуляторної батареї. В іншому разі запустити двигун не вдасться. Водночас не варто використовувати автомобільний акумулятор з вищими пусковими струмами, ніж потрібно: це дійсно допомагає запускати мотор (особливо взимку), проте збільшується навантаження на стартер. Через це пристрій може швидко вийти з ладу або почати працювати з перебоями.
Як вибирати акумулятор для автомобіля
Найпростіший і правильніший спосіб підбору АКБ — використання пошуку за VIN-кодом. Це унікальний номер, що відповідає саме вашому транспортному засобу. З його допомогою ви можете легко та без проблем знайти акумуляторну батарею, яка ідеально підійде вашій машині та встановленому в ній двигуну.
Ви також можете купити акумулятор для авто в Україні, звернувшись за консультацією до досвідчених фахівців. Вони нададуть відповідь на всі ваші питання, допоможуть з вибором АКБ, а також розкажуть про правила обслуговування та терміни заміни батареї конкретного виробника.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:30
Вчора
Спецтема
Оголошення
20:03, 17 грудня
9
16:47, 19 грудня
21:56, 13 грудня
6
08:45, 13 грудня
live comments feed...