12:08, 30 липня 2013 р.
На Рівненщині за 60 гривень зі ставка зробили болото
На Рівненщині з чудової водойми у селі Симонів Гощанського району спустили воду, напівживу рибу завантажили у транспорт і… На тривалий час шість гектарів рекреаційної зони залишилися заростати лозою та бур’янами. Місцева влада на це уваги не звернула, позаяк орендар сумлінно сплачував визначену договором суму – 60 гривень на рік.
У пошуках «халявної» наживи люди часто втрачають моральні цінності та, аби наповнити свої кишені, йдуть на безглузді вчинки. Схожа ситуація сталася і в селі Симонів Гощанського району.
Там причиною суперечок став сільський ставок. Впродовж не одного десятка років цією водоймою користувалися місцеві мешканці, допоки у 1992-му її не осушили та залишили занедбаною і непотрібною на найближчі три.
Марафет водоймі навели місцеві мешканці - відновили дамбу, наповнили водою та запустили рибу. Незабаром місце облюбували лебеді, дикі качки та інші представники фауни. От тільки щастя це тривало недовго.
З незрозумілих причин 1 грудня 2005 року став передала в оренду на 15 років Гощанська районна державна адміністрація сільськогосподарському приватному підприємству «Спас» для рибогосподарських потреб. Орендна плата, зафіксована у договорі, встановлювалася у розмірі 60 грн. на рік. Тобто, орендар платив за один гектар землі - 10 гривень.
- Як тільки орендар отримав ставок, перше, що зробив – спустив там воду. А тонни риби, яку односельчани спільними зусиллями запускали, вирощували, а потім старанно охороняли від браконьєрів, у нас на очах завантажили в автівки і вивезли у невідомому напрямку, - розповідає мешканець села Симонів Олег Замлєлий. - У спущеному вигляді водойма знаходилася півтора роки. За цей час ставок заріс лозою та бур’янами. І коли його в чергове наповнили водою і всі ці рослини опинилися на дні, почався процес гниття, який супроводжувався неприємним запахом. Проте жодних рухів, як і риби, з боку орендаря не було. Промовчав він і тоді, коли місцеві мешканці за власні кошти вирішили знову зарибити водойму. Чи може він наперед знав, що їм це не вдасться, бо ж сам не розводив там риби? Внаслідок халатного відношення до обслуговування конструкції дамби, вона виявилася зруйнована. Відомо про це стало цьогоріч навесні.
Наразі водойма знаходиться у спущеному вигляді та продовжує активно заростати лозою. Навіть за умови повного відновлення дамби, тут не можна вже буде розводити рибу. Земельні роботи, які проводилися на плесі призвели до значного зменшення дзеркала водойми - приблизно на 60%.
Протягом тижня ми неодноразово намагалися зв’язатися із орендарем Симонівського ставка. Однак він не виявив жодного бажання спілкуватися з нашою редакцією та відповідати хоч на якісь запитання.
Наразі є інформація, що Гощанська райдержадміністрація вже розірвала договір оренди з СПП «Спас». Якщо це правда, то за умовами договору останній мав би віддати водойму у початковому вигляді… Як нам вдалося побачити на власні очі - водойма доведена до критичного стану, і невідомо чи зможе коли-небудь приносити користь громаді.
Контролюючі структури з цього питання надають наступну інформацію - Рівненська обласна державна адміністрація повідомила, що Гощанською районною державною адміністрацією направлено лист в Державну екологічну інспекцію в Рівненській області з проханням направити спеціалістів для встановлення правомірності дій посадових осіб СПП «Спас» під час виконання договірних зобов’язань.
Державна екологічна інспекція у Рівненській області повідомила, що для проведення позапланової перевірки підприємства необхідно отримати згоду Державної екологічної інспекції України. А це – у Києві.
Як стало відомо, протягом тривалого періоду Рівнерибохорона неодноразово скеровувала листи до Гощанської районної державної адміністрації щодо дострокового розірвання договорів оренди із СПП «СПАС» у зв’язку із нецільовим використанням водного об’єкта - ставка. Реакції – нуль.
Зважаючи на вищесказане, ставок взяли в оренду тільки для того, щоб вивезти чужу рибу. Далі – він став непотрібний. От у чому полягає найбільша відмінність між орендарем та власником, останній завжди знайде застосування цінним ресурсам. Це підтверджують і мешканці Симонова, які мають намір втретє відновити водойму, аби їм тільки ніхто не заважав.
Продовжуючи тему
Азаров контролює Симонівський ставок
Ставок у селі Симонів, про який писала наша газета (див. «РП» №27 за 4 липня) ще й досі – суцільне болото. Туди одна за другою приїжджають перевірки, а результату поки що – жодного. Схоже, що вплив чиновники мають лише на вужів, які з захаращеної водойми повзуть прямісінько до осель місцевих жителів.
Нагадаємо, що мова йде про сільський ставок, який власними силами й коштами відновили місцеві жителі, а орендар за короткий проміжок часу перетворив у справжнісіньке болото. Аби врятувати водойму, мешканці Симонова звернулися у всі можливі інстанції, але у відповідь отримували лише канцелярські відписки. А ставок продовжував перетворюватися на болото.
Та не все так погано. На прохання редакції «РП» запит у всі необхідні інстанції скерував народний депутат Юрій Вознюк. А вже невдовзі надійшла відповідь з Кабміну, що цю справу під особистий контроль взяв Прем’єр-міністр України Микола Азаров. І доручив голові Рівненської облдержадміністрації Василю Берташу, міністру екології та природних ресурсів Олегу Проскурякову і міністру аграрної політики та продовольства Миколі Присяжнюку опрацювати порушене питання, а про результати в установлений законодавством строк проінформувати Верховну Раду, народного депутата України і Кабінет Міністрів. Будемо сподіватися, що невдовзі справа зрушить з місця.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:37
Вчора
18:42
Вчора
16:36
Вчора
13:06
Вчора
12:02
Вчора
Оголошення
10:33, 10 січня
10:42, Вчора
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
live comments feed...