• Головна
  • Як вибрати водостічну систему для приватного будинку
Новини компаній
15:21, 27 вересня 2022 р.

Як вибрати водостічну систему для приватного будинку

Новини компаній

При облаштуванні покрівлі, важливо приділити увагу не лише даху, але й іншим елементами. Таким, як водостічні системи, адже від них залежить ефективність відводу вологи. Якщо система була встановлена з помилками, неправильно вибрані елементи чи технологія монтажу, то в майбутньому це призведе до низки проблем. Зокрема вся покрівля ризикує пошкодитись, втратити свій зовнішній вигляд, прийти в неробочий стан тощо. А далі доведеться міняти її, можливо навіть повністю ремонтувати дах.

Тому при оснащенні даху варто попіклуватись відразу й про водостічну систему. На сьогоднішній момент у продажі зустрічаються найрізноманітніші елементи та деталі, що дозволяє підібрати найкращий варіант для тих чи інших умов експлуатації.

Як вибрати водостічну систему для приватного будинку, фото-1

Різновиди водостічних систем та їх особливості

Перш за все елементи водостічної системи поділяються на пластикові та металеві. Їх треба розглядати окремо, бо кожен варіант має свої особливості.

Пластик – це доволі популярне рішення, адже має певні переваги:

  • Великий вибір кольорових рішень, що важливо при будівництві будинку в певному стилі;
  • Велика швидкість монтажу;
  • Простота монтажу;
  • Доступна вартість;
  • Стійкість до вологи.

Водночас краще відмовитись від надто бюджетних пластикових систем, бо є ризик, що влітку вони можуть виділяти неприємний запах через низьку якість матеріалу.

Металеві системи представлені в значно більшому асортименті:

  • Оцинкована сталь – при належному догляді здатні прослужити досить довго, відрізняються міцністю. Просте вразливі до корозії у випадку виникнення подряпин. За рахунок бюджетної вартості довгий час користувались неабияким попитом;
  • Алюміній – поєднує в собі певну міцність та легкість, тому не спричиняє зайвого навантаження на конструкцію даху, стійкий до вологи. Але вразливий до механічних пошкоджень;
  • Мідь – міцний матеріал з довгим терміном придатності (приблизно 100 років), але доволі дорогий, використовується переважно для ексклюзивних архітектурних рішень;
  • Цинк-титанові водостічні системи – користуються популярністю в Європі завдяки екологічній безпеці, надійності, естетичному вигляду та тривалому терміну придатності.

Окремо варто сказати про металопластикові конструкції. Вони виготовлені з металу, а точніше – сталі, та вкриті полімером. Це значно підвищує антикорозійні якості та експлуатаційний термін. Водночас такі водостічні системи представлені в різних кольорових рішеннях, що дозволяє підібрати найкращий варіант для оформлення даху. Металопластик, звісно, важчий за пластик, проте зайва вага компенсується більш кращою стійкістю до вологи.

Інші критерії вибору

Передусім треба враховувати бюджет, що виділений на водостічну систему. Якщо потрібні якісні покрівля та покрівельні матеріали, Єврокровля пропонує широкий асортимент за доступною ціною. Немає сенсу витрачатись на дорогі рішення, і при цьому економити на інших матеріалах для даху. Такий підхід є небезпечним, бо відведення води в даному випадку матиме значно меншу ефективність.

Іншими критеріями вибору повинні стати площа даху та його площа. Справа в тому, що якщо площа доволі велика, то водостічна система повинна бути якомога міцнішою Інакше вона просто не витримає навантаження, особливо під час опадів – снігу, дощу. Також звертають увагу на кут нахилу, тут такий самий підхід, бо сильний кут нахилу підвищує завантаженість системи.

Кліматичні особливості регіону – це ще один важливий фактор. Чим складніше умови (північні області), тим більш стійкою до морозів повинна бути система. Наприклад, пластикові варіанти можуть не витримати сильних заморозків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...