• Головна
  • Як міські депутати рівненське тепло в приватні руки передавали
09:42, 10 липня 2013 р.

Як міські депутати рівненське тепло в приватні руки передавали

Подавати тепло та гарячу воду у оселі рівнян відтепер буде не комунальне підприємство, а приватне. Принаймні так після тривалих переговорів та суперечок вирішили 42 депутати Рівненської міської ради.

Щоправда і голосували за це питання двічі: один раз “по старинці” руками, адже електронна система підрахунку голосів дала збій, а другий — таки натисканням кнопок, аби, так би мовити, закріпити результат.

Розмови й суперечки навколо комунального теплопостачального підприємства “Теплотранссервіс” точилися вже не один місяць.Міський голова Рівного Володимир Хомко переконував, що лише приватна структура може погасити утворені борги й таки забезпечити вчасну і якісну подачу тепла та гарячої води у оселі рівнян. Його опоненти повторювали: цього робити аж ніяк не можна, адже місто фактично стане заручником приватників. А що робити тоді вирішувати буде пізно.

Проте процес тихенько йшов і ось на останній сесії Рівненської міської ради в порядку денному з’явився проект рішення “Про визначення переможця конкурсу на право оренди об’єкта централізованого теплопостачання — цілісного майнового комплексу комунального підприємства “Теплотранссервіс” Рівненської міської ради”. У тому, що охочих висловитися буде чимало, сумнівів не було. Серед них і депутат Олександр Лащук. Ярий противник передачі комунального майна в оренду приватникам наголошує: про неладне навколо тепловиків почав здогадуватися давно:

- Коли ми у 2011-12 роках ми на сесіях почали голосувати за відбирання землі навколо “Теплотранссервісу”, почав інтуїтивно відчувати, що готується щось неладне. Якщо ми затвердимо результати конкурсу, “Рівнетеплоенерго” (саме це ТзОВ стало переможцем конкурсу — авт.) стане монополістом у місті, а монополіст — це погано, адже відсутня конкуренція. Тоді ми не зможемо нічого контролювати. Я не просто проти передачі, я більше, ніж проти. Нині ціна за гігакалорію приватному підприємству більша, аніж комунальному. Що буде з працівниками? Їм ніхто не дає гарантії, що буде після 2013 року. Крім того, це найдорожче комунальне підприємство нашого міста, його оцінили в 149 мільйонів гривень. Т віддаємо його в приватні руки без жодних громадських обговорень. Вважаю, що ми повинні зберегти комунальне підприємство для міста, - зазначив Олександр Лащук.

- У тому, що ви будете проти я й не сумнівався, - парирував міський голова. - Ваша задача зробити, щоб було гірше. Я пам’ятаю історію з жеками, ми навели історію зі сміття, хоча ви теж були проти. Розказую про переваги, а ви не можете знайти жодного аргумента проти того, що я кажу. Я справді за оренду. Підприємство принесло нам шалені збитки — 120 мільйонів, які колись доведеться покривати з нашого бюджета. Якщо ми почнемо їх покривати, нічого у місті не буде робитися. Що ми заклали в умовах. Підприємство, яке створюється має забрати всіх працівників і дати їм заробітну плату не меншу, аніж вони мають зараз. Підприємство, яке забере повинно платити нам в місяць мільйон гривень орендної плати. При цьому договір передбачає, що всі невід’ємні поліпшення вони будуть робити лише з нашого погодження і там, де ми скажемо. І головне, ми віддаємо всі борги і отримуємо плату за оренду. Назвіть хоч один аргумент проти цього. Маємо підприємство, яке з шаленими боргами висить на шиї, і будемо мати ситуацію, зберігши майно у власності міста, бо оренда лише на 10 років, у разі невиконання умов оренди ми можемо забрати або через 10 років, воно буде поліпшене. Якби я знайшов зараз гроші і заасфальтував всі дороги у Рівному, то ви б повмирали зі злості. Бо все, що робиться добре, для вашої сили смертельно. От і все! Немає ні одного аргумента проти оренди! Ніякого! І Чернігові вони працюють — нормально. Всіх претендентів відлякувала одна річ: забрати наші борги — 120 мільйонів боргів. Навіть, якщо через день після оренди він віддасть підприємство назад, то по закону 120 мільйонів ми вже не віддаєм. А за жеки, які ми забрали, ми до цього часу не розрахувалися. От і все.

У дискусію втрутився голова комісії з регламенту, депутатської діяльності та етики, розвитку місцевого самоврядування Олександр Чубай, зауваживши, що час, виділений на вирішення цього питання, вичерпаний. Проте депутатів було не спинити:

- Бюджетна комісія вивчила фінансово-економічний стан обох підприємств, - зазначив голова комісії Едуард Галайчук. - Бюджетна комісія буде підтримувати це рішення. Однозначно, підприємства, які надають послуги з централізованого теплопостачання є монополістами...

- Вони й так монополісти. Вони природні монополісти, теплопостачання і водоканал. Вони не можуть бути не монополістами! - перебив депутата Хомко.

- Одна справа, коли монополіста ми контролюємо, і це комунальний заклад, а інша справа, коли монополіст приватний, який може домовитися з НКРЕ про такі тарифи, які йому потрібні! - не утримався від репліки Лащук.

- Враховуючи проаналізовані фінансово-економічні показники, ми дійшли висновку, що треба підтримувати це рішення, - вирішив таки договорити Гайлайчук. - Юридичну складову проаналізували, як депутати, так і фракції. На сьогоднішній день є різні пропозиції, але вцілому проект рішення цілком прийнятний.

Фракція “Батьківщина” виклала свою позицію письмово. Її й озвучив голова фракції Юрій Запорожець. Зокрема, у тексті йдеться:

“У зв'язку із загостренням суспільної дискусії та появи незрозумілих інсинуацій довкола передачі в оренду майна комунального підприємства "Теплотранссервіс" вважаємо за необхідне заявити власну позицію максимально аргументовано і чітко.
Ми, депутати фракції ВО "Батьківщина" вважаємо, що забезпечення надійного теплопостачання мешканців Рівного є незаперечним пріоритетом усіх депутатів міської ради та її виконавчого комітету. Як показує практика і досвід останніх років, комунальне підприємство "Теплотранссервіс", у силу різних причин, не справляється з відповідними задачами, а його борг перед постачальниками та кредиторами сягнув астрономічних 122 мільйонів грн. Фактично, така сума боргу ставить наше місто і всіх його мешканців перед загрозою інфраструктурного колапсу, бо робить малоймовірним отримання належних обсягів газу на опалювальний період 2013-14 р.р. До цього додається загроза накладення кредиторами арешту на майно "Теплотранссервіс" з усіма відповідними наслідками для міста. 
На цьому тлі можливість передати в оренду майно підприємства "Теплотранссервіс" (разом із його боргами) та почати отримувати надходження від орендної плати у сумі 6 млн. грн. на рік (які будуть спрямовані ремонт, дахів та об'єктів соціальної сфери) виглядає цілком оптимальним рішенням. Тим паче, що на вартості самих послуг теплопостачання це ніяк не позначиться, бо Орендар зобов'язаний (як і всі теплопостачаючі підприємства України) діяти в межах тарифів, які встановлює Київ (НКРЕ).

При цьому, важливо, що усе передане Орендарю майно залишається власністю громади м. Рівне, яка завжди має право ініціювати припинення дії договору оренди. Усі ми мали нагоду оцінити діяльність ТОВ "Рівнетеплоенерго" (Орендар), яке упродовж кількох років ефективно обслуговує значну частину міста. На даний час в котельнях, які обслуговує Рівнетеплоенерго подають постійно гарячу воду мешканцям міста. Це дає підстави очікувати аналогічних результатів і після передачі йому в оренду майна "Теплотранссервіс".

З огляду на викладене вище, фракція ВО "Батьківщина" не бачить підстав голосувати проти визнання дійсними результатів конкурсу з передачі в оренду майна "Теплотранссервіс", і буде його підтримувати.

Проте, наш аналіз тексту Угоди, якою майно "Теплотранссервіс" передається в оренду, виявив положення, які носять декларативний характер, зокрема, щодо обов'язків та зобов'язань Орендаря”

Врешті депутати перейшли до голосування. Наче навмисно, перед цим питанням електронна система підрахунку голосів... вийшла з ладу. Тому голосувати вирішили руками. І хоч раніше мова йшла про поіменне голосування, готувати бюлетені не стали: “всі голосують відкрито” - означив ситуацію мер. Більшістю голосів депутати таки визнали переможцем конкурсу на право оренди цілісного майнового комплексу КП "Теплотранссервіс" ТзОВ "Рівнетеплоенерго". Воно експлуатуватиме майнову базу підприємства 10 років.

- "Теплотранссервіс" не просто збитковий, він зверхзбитковий, - прокоментував потому передачу в оренду комунального майна міський голова Рівного. - Чому виникли борги? З різних причин. Наприклад, держава взяла на себе функцію формувати тарифи і відшкодовувати різницю в тарифах повинна. Поки маємо дірку від бублика. Нас цікавить, щоб були ліміти на газ, працевлаштовані люди, забезпечені зарплатою, мешканці мали гарячу воду і тепло, і місто отримали з них 16 мільйонів гривень. А що вони робитимуть з тими боргами, з моменту, коли я підпишу угоду, мене це не цікавить. Ми будемо щомісяця отримувати один мільйон і використовувати на наші потреби. Земля не передається, майно не передається у власність – це нахабна брехня.

Повернувшись з обіду, депутати Рівненської міської ради взялися до роботи. Взялися з новою силою, адже система "Рада" запрацювала. Несподіванкою для усіх депутатів стала пропозиція міського голови Рівного Володимира Хомка повернутися до голосування тих 10 питань, які голосувалися руками.

- Розумію, що інакше будуть претензії й можливість оскаржити наші рішення у суді, тому прошу переголосувати їх ще раз, - звернувся він до депутатів.

Також він запевнив, що всі голосування здійснюватимуться у поіменному режимі, як це робилося до неполадок у системі електронного підрахунку голосів.

Результати голосування не змінилися, це ж стосується і питання про результат визнання переможців конкурсу на право оренди "Теплотранссервіс". Щоправда, вивести на екран результати поіменного голосування з цього питання на прохання депутата Олександра Лащука міський голова відмовився. 

Результати поіменного голосування згодом оприлюднив на своїй сторінці у Facebook член Рівненського міськвиконкому Роман Денисюк:

результаты голосования

 

Загалом за це рішення проголосувало 42 депутата, проти – 3, утримався – 1, не голосували – 8.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...