Промо
15:30, 4 серпня 2022 р.
Надійне джерело
Як обрати намет для подорожей? Поради експерта
Промо
З настанням теплої пори - потрібно негайно відправлятися в подорож. Можна цивілізовано відпочити в красивому готелі, а можна відправитися на відпочинок подалі від кам’яних джунглів - на природу.
Через відсутність досвіду новачку в туризмі приходиться не солодко. І для тих кого хвилює питання “Як вибрати намет для подорожей?” ми вирішили звернутися за допомогою до фахівця своє справи Сергія Садовчука - адміністратора найбільшого в Рівному магазину туристичного спорядження “GORGANY”
-Отже Сергій, розкажіть нашим читачам, які бувають намети та як правильно обрати саме той, який підходить для різного роду відпочинку?
-Коли до мене звертаються з питанням “Який намет обрати?”Я відповідаю, А куди Ви власне зібралися їхати? Тому, що намети діляться на такі категорії свого призначення:
- Кемпінговий намет - це великий просторий намет, який зручно брати з собою коли Ви подорожуєте автомобілем.Підходить для сімейного відпочинку в лісі на декілька днів. В деяких моделях можна стояти у повний зріст та розмістити до шести людей. Але є й свої мінуси,такі намети мають велику вагу і об’єм.
- Трекінговий намет - це компактне, тимчасове житло, яке зручно носити з собою в короткі походи. Має меншу вагу за кемпінговий, його зручно транспортувати. В ньому комфортно можна переночувати і вони мають посилену міцність для самих різних умов.
- Самі міцні це штурмові та експедиційні намети, вони використовуваються в самих складних умовах. Це вже для експедицій і профісіоналів.
Надміцні та надійні вироби з довговічних матеріалів, не бояться сильного вітру.
-Я як новачок в справі туризму, чула таке визначення як сезонність намету. Я так розумію, що їх розділяють по типу під кожний сезон?
-Перше наше питання, коли людина обирає намет - це де вона його буде використовувати?
-Новачки часто помилково думають, що намети розділяють по сезону і вони мають бути весняні, літні, осінні, зимові. Насправді це виглядає так. Літні, для теплої та спекотної погоди. Тут найважливіший момент - це вентиляція. Тканина добре продувається, а край тенту, як правило, припіднятий над землею, але такий намет не врятує від сильного вітру та дощу.
Бувають ще трьох сезонні намети. Назва говорить сама за себе. Вони розраховані на три основних похідних пори року ( весна, літо, осінь ). Виготовляються з більш цупкої тканини, завдяки чому можуть витримувати і демісезонні вітри і проливні дощі. Зимові ( або всесезонні ) намети призначені для використання в складних кліматичних умовах ( сніг, вітер ), але й можуть застосовуватися і літом в спокійну погоду. Відрізняються стійкістю конструкції, цупким водонепроникним матеріалом.
-Сергій, а з яких матеріалів виготовляється намат та яким матеріалам краще надати перевагу?
-Намет роблять з поліетилену (тільки підлога), нейлону(тент і кімната) і поліестеру(тент і кімната).Самий простий це поліетилен- він дешевший, об’ємніший . Використовується в базових туристичних і кемпінгових наметах. Поєднання нейлону і поліестеру вже для інших наметів,які використовуються для подорожей до8 тисяч метрів. Наприклад двомісний намет з поліетиленовим дномна 3 особи важить 4.1 кг. а з поліестеру 2.9 кг.
●Міцність - не рветься при зливі, сильному вітрі.
●Еластичність - тент гарно натягуються на встановлений каркас.
●М’якість - намет в складеному вигляді стає компактний, тому займає мало місця.
●Легкість - вага одномісного намету складає близько одного кілограма, при носінні навантаження на спину незначне.
А ось наприклад кемпінгові намети, зазвичай шиють з поліестеру. Поліефірний синтетичний матеріал залишається цупким та важчий ніж нейлон.
Матеріал намету завжди комбінований, тобто є внутрішній шар який виготовляється з нейлону, а зовнішній з поліестеру. Тканина може бути виконана з особливих ниток, мати обробку та спеціальне просочення. Так, наприклад, на етикатках продукції можуть зустрічатися наступні позначення:
●RIPStop - вказує на те, що тканина яка використовується з покращеною міцністю;
●Pu - означає поліуретанове покриття, підкреслює водостійкість намету;
●SI - визначає силіконове покриття, яке також посилює водостійкість матеріалу.
Надійність конструкції залежить не тільки від тенту, але й від міцності каркасу.Він також виробляється з різного матеріалу. Пластикові називаються фібергласовими - вони дешевші, важкі і менш міцніші за алюмінієві, їх повністю достатньо якщо вам не потрібно йти у якийсь потенційно важкі погодні умови. Різницяу вазі наметів які використовують фібергласові і алюмінієві дуги може сягати 1 кг. .
●Пластик(фіберглас) - має перевагу в ціні. Така основа присутня у базових і частині трекінгових туристичних наметах. Однак на морозі каркас може тріснути. але якщо Ви плануєте подорожувати виключно в теплу пору року, то при покупці такого намету Ви можете суттєво заощадити.
●Метал - міцний та легкий, витримує значну вагу намету. При -20С морозу, опора не деформується. Кемпінгові намети з металевим каркасом зазвичай служать довше і коштують дорожче туристичних.
-І на останок Сергій, мабуть всіх туристів цікавить, які ж потрібні перші необхідні речі для походу з наметом?
-Окрім самого намету потрібно подбати і про спальне місце. Тому обов’язково беремо з собою спальний мішок і килимок, в народі "каремат"". Маркування на спальниках вказує комфортну температуру окремо для жінок і чоловіків. Зверніть увагу, часто беруть спальний мішок по крайній третій температурі, це не є правильним, тому що там вказана екстремальна температура , при якій ви спати точно не можете, але не отримаєте обморожень. Це маркування є сертифікованим, але не всі виробники це перевіряють і можуть вказувати від себе , тому будьте обережні.
-Сергій дуже дякуємо Вам за цінні поради для новачків. А всіх туристів ми запрошуємозавітати до магазину“GORGANY”. Адже тут найбільший асортимент туристичного спорядження в Рівному під будь-який гаманець та на будь -який смак. Подорожуй разом з “GORGANY.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
09:29, 8 листопада
105
20:29, 1 листопада
16:54, 30 жовтня
222
14:30, 5 листопада
45
live comments feed...