09:37, 14 червня 2022 р.
На Рівненщині розпочався вітамінний сезон: що по чім на ринках
На рівненських ринках не відчувається дефіциту свіжих овочів і фруктів. Хоча й стартував вітамінний сезон із запізненням, адже городини з південних регіонів України у нас немає.
За рівнем насиченості продовольчими продуктами особливої різниці з минулим роком покупці не відчувають. А от ціни на городину суттєво б’ють по кишені покупців через ускладнену логістику, паливно-енергетичну кризу і зашкальний курс валют.
Чи не найактивніше рівняни купляють полуницю. Товари є на різний смак і гаманець. Як з’ясувалося, більшість «королівської ягоди» привозять переважно із Закарпаття. Є і своя, рівненська. Ціни коливаються від 50-ти до 120-ти гривень. Все залежить від розміру, смаку і зовнішнього вигляду ягід. Черешня коштує від 65-ти до 90-та гривень за кілограм.
А ось «борщовий кошик» можна наповнити за такими цінами: капуста молода – 29 гривень за кілограм, картопля молода – 30, помідори та огірки – по 35 гривень, буряк столовий – 25, зелень (рукола, салат, шпинат) – від 8 гривень за пучок.
Тим часом працівники регіональної лабораторії Держслужби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту прав споживачів перевищений рівень нітратів виявляли у закарпатських продуктах, зокрема, огірках, капусті й навіть молодій картоплі. А щоб уживати доброякісну їжу, слід овочі і фрукти купувати на території ринку, де їх якість контролюють відповідні служби. Тільки треба зважати, що територія ринку – це огороджена територія. А те, що на вулиці чипри дорозі продають– за це Держпродспоживслужба та її працівники не відповідають.
І ще така інформація, на яку слід звернути увагу нашим читачам: З 15 червня розпочався офіційний збір дикоросівна території області.Рада оборони Рівненщини дозволила відвідувати ліси для збору чорниць, грибів та інших дикоросів. Проте діють обмеження на визначених прикордонних територіях. Зокрема, заборонено збирати ягоди у північних частинах територіальних громад: Локницької і Зарічненської – Вараського, Висоцької, Миляцької, Старосільської і Березівської – Сарненського районів. Чіткі межі, де діють обмеження входу в ліс, кожен голова ТГ має довести до своєї громади додатково.
А лісівники мають встановити знаки з повідомленнями про заборону заходити у ліс. Місця, де не можна збирати ягоди та інші дикороси, погоджено з командуванням об'єднаного угрупування військ «Волинь».
Рішення дозволити збирати лісові дари – важливе для населення Рівненщини та інших поліських регіонів. Адже для багатьох місцевих мешканців це – чи не єдине джерело серйозно поповнити сімейний бюджет. До речі, наші земляки щороку отримують від здачі дикоросів заготівельникам у середньому 1 мільярд гривень.
Водночас у лісові зони, де діє заборона, заходити не можна. Це небезпечно для життя. Також категорично заборонено збирати ягоди на території Республіки Білорусь, як це робили поліщуки раніше.
Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua
Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com
Дивіться нас на ютубі: https://www.youtube.com/channel/UCMcbfjjGSvhpssVwcClRmSQ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
16:29, 12 листопада
19:25, Вчора
19:25, Вчора
16:29, 12 листопада
15:49, 5 травня 2023 р.
live comments feed...