
Новини компаній
15:50, 24 грудня 2021 р.
Як влаштований львівський ринок нерухомості
Новини компаній

Первинний ринок нерухомого майна Львова в останні роки стрімко розвивається. Зараз обласний центр, разом з Києвом, Дніпром, Полтавою, Харковом й Одесою, входить до шістки найпривабливіших з точки зору інвестування в житло міст України. Новобудови Львова цікавлять як самих львів’ян та мешканців інших регіонів, так і іноземців. Як сьогодні розвивається ринок нерухомості цього міста та що на нього чекає в майбутньому – розповідаємо далі.
Особливості львівського будівництва
Львів – одне з найстаріших українських міст, де чи не на кожному кроці можна зустріти пам’ятку архітектури чи як мінімум шедевр будівництва. Австрійська й польська забудова надає місту особливого шарму, за який його так люблять мешканці й гості. Девелопери, які планують спорудження чергового житлового комплексу у місті Лева, мусять рахуватись з його потужним історичним бекграундом.
Ще півтора десятиліття тому тут будувались багатоквартирні комплекси переважно класичних форм. Проте в останні роки консерватизм поступається місцем новим трендам. Споживачі охоче купують квадратні метри в об’єктах з нетиповою геометрією. Особливий попит тут мають закриті комплекси й двори без автомобілів. Львів’яни оцінили переваги такого планування й впевнені, що такими мають бути всі новобудови України

Скільки коштують квартири у Львові
Поточний рік для львівської нерухомості став роком прориву стосовно цін на оселі. Зафіксовано подорожчання квартир в середньому на 25-30% з залежності від району й наявної інфраструктури. Нагадаємо, що середній показник здорожчання в державі у 2021-му складає 15%. Цікаво, що прайс на елітні апартаменти тут цьогоріч зрівнявся зі столичними розцінками, тоді як квадратний метр львівського житла економ- і комфорт-класу коштує в середньому на 10 тис. грн. менше, ніж аналогічні пропозиції у Києві.
За останніми даними, по вартості квадратних метрів обласний центр вийшов на третє місце в країні, поступаючись лише Києву й Одесі. Середня вартість квадрату на первинному ринку зараз становить 28 тис. грн.
Чи варто інвестувати в житло у місті Лева
Інвестування було й залишається чи не найпопулярнішим способом зберегти й примножити кошти. Вкладаючись у квадратні метри, українці сподіваються заробити на продажі нерухомості, коли ціна на неї зросте. Або ж використати апартаменти як джерело пасивного прибутку, здавши їх в оренду. Цьогоріч банки суттєво знизили ставки за депозитами, тому тримати зароблене тут стало ще більш невигідно, ніж раніше. Тому українці почали забирати свої кошти з фінансових установ і вкладати їх у житлову площу.
У листопаді спеціалісти вітчизняного ринку нерухомості провели дослідження, завдяки якому встановили, що саме Львів, а також Івано-Франківськ, порівняно з іншими українськими обласними центрами, дозволяють найшвидше «відбити» витрачені на купівлю житла гроші.
Якщо за приклад взяти квартиру з метражем 40 квадратів у львівській новобудові, то у її вартість завдяки оренді власник зможе повернути приблизно через 9 років. Для повіряння в інших обласних центрах строки складають:
- Одеса й Дніпро – 10.
- Київ, Харків – 10,5.
- Рівне – 11.
- Тернопіль – 12.
- Чернівці - 13,5.
- Ужгород – 14.
- Хмельницький і Полтава – 15,5.
- Херсон – 17,5 років.
Звісно ж, це лише приблизні цифри, адже вартість оренди залежатиме від житлового комплексу, в якому знаходиться житлоплоща, якості ремонту, наявності побутової техніки й умеблювання тощо.

Чому дорожчають квартири у Львові
В останній місяць у великих українських містах фіксувалось зниження попиту на житло, основною причиною якого експерти називають черговий локдаун. Але, якщо не брати до уваги кілька місяців карантину, увесь рік українці охоче купували нерухоме майно, чим стимулювали забудовників підвищувати розцінки.
Житло у місті Лева завжди користувалось популярністю, тому будівельні компанії не бояться, що на збудоване не знайдеться покупців. Ще однією причиною стрімкого здорожчання об’єктів не тільки в західній столиці, а й по всій Україні стало відчутне підвищення вартості будматеріалів та робочої сили. Цікаво, що власники вторинної нерухомості взяли приклад з компаній-забудовників і також підняли прайс на свої квартири.
Скільки треба відкладати, щоб придбати оселю у Львові
Завдяки дослідженню, яке нещодавно провів аналітичний портал «Слово і діло», вдалось дізнатись, що саме мешканцям західної столиці або тим, хто прагне тут поселитись, доведеться відкладати кошти на придбання однокімнатної квартири найдовше, а саме 8 років. Так, щоб купити житло первинного ринку розміром 40 кв. м. у цьому обласному центрі, доведеться викласти 100 середніх зарплат (по 13 тис. грн.). Для порівняння у Києві кількість зарплат складає 70, у Чернівцях – 82, а у Запоріжжі – 61.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:03
Вчора
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...