• Головна
  • У Рівненській єпархії ПЦУ спростували неправдиву інформацію щодо підробки документів на храм на Березнівщині
10:51, 6 грудня 2021 р.

У Рівненській єпархії ПЦУ спростували неправдиву інформацію щодо підробки документів на храм на Березнівщині

У Рівненській єпархії ПЦУ спростували неправдиву інформацію щодо підробки документів на храм  на Березнівщині

У мережі Інтернет з’явилася неправдива  інформація щодо порушення Рівненським апеляційним судом кримінальної справи відносно Релігійної громади Петро-Павлівської парафії Рівненської єпархії Православної Церкви України села Малинськ Березнівського району Рівненської області за фальсифікацію документів про право власності на будівлю Петро-Павлівського храму.

Зазначена інформація є неправдивою і породжена тим, що у Сарненській єпархії УПЦ московського патріахату не можуть змиритися з тим, що у 2019 році релігійна громада Петро-Павлівської парафії Сарненської єпархії УПЦ с. Малинськ Березнівського району Рівненської області прийняла рішення про зміну підлеглості у канонічних і організаційних питаннях шляхом підпорядкуванню Управлінню Рівненської Єпархії УПЦ (ПЦУ).

Про це повідомляє пресслужба Рівненської Єпархії ПЦУ.

Зміна підлеглості релігійної громади не впливає на зміст права власності та інших речових прав такої релігійної громади, тому все майно, що належало релігійній громаді Петро-Павлівської парафії Сарненської єпархії УПЦ с. Малинськ Березнівського району Рівненської області, так і залишилося у власності громади, яка тепер носить нове найменування - Релігійна громада Петро-Павлівської парафії Рівненської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) села Малинськ Березнівського району Рівненської області.

Після зміни підлеглості віряни на чолі з новим керівником релігійної громади не знайшли у будівлі Петро-Павлівського храму правовстановлюючих документів на нього, у зв’язку з чим було прийнято рішення отримати дублікат втраченого свідоцтва про право власності на храм та в подальшому подати необхідні документи для внесення відомостей про право власності громади до Реєстру речових прав на нерухоме майно.

Згодом з’ясувалося, що втрачене на думку прихожан свідоцтво про право власності на храм знаходилося у колишнього настоятеля Володимира Гнеся.

Зазначені дії щодо отримання дублікату свідоцтва про право власності на храм не є злочинними, оскільки дублікат втрачених документів видається компетентними органами за заявою власника.

Крім того, відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України, суди України, зокрема Рівненський апеляційний суд, не мають повноважень щодо внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та здійснення досудового розслідування, що також вказує на чергову інформаційну маніпуляцію з боку представників УПЦ МП.

Звертаємо увагу на те, що встановлення факту наявності чи відсутності вчинення кримінального правопорушення відбувається не на етапі подання заяви до правоохоронних органів, а під час досудового розслідування, тому існування кримінального провадження не може вважатися підтвердженням наявності порушень, проте для маніпулювання настроями громадян в інформаційному просторі УПЦ МП ігнорує навіть презумпцію невинуватості, закріплену в Конституції України.

Звертаємося до ЗМІ з проханням належним чином перевіряти інформацію перед її опублікуванням, оскільки ваша діяльність впливає на суспільні настрої і має здійснюватися відповідально і з чітким дотриманням законодавства України та Кодексу етики українського журналіста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Рівне #Рівненська єпархія ПЦУ #неправдива інформація #офіційний коментар
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...