• Головна
  • На рівнянах випробовують китайську вакцину від коронавірусу
13:09, 9 листопада 2021 р.

На рівнянах випробовують китайську вакцину від коронавірусу

На рівнянах випробовують китайську вакцину від коронавірусу

В Україні триває ІІІ-тя фаза тестування вакцини від короновірусу виробництва китайської фармацевтичної компанії «Біокангтай». Клінічні випробування проводять у Києві, Рівному, Львові, Вінниці, Запоріжжі, Полтаві, Харкові, Луцьку і Миколаєві.

Зокрема, в Рівному участь у дослідженні бере центр первинної медико-санітарної допомоги «Центральний», що навулиці Драгоманова, 7. Добровольцям, які беруть участь у випробуванні вакцини, передбачена грошова виплата у розмірі 8 тисяч гривень і додаткові кошти на транспортні витрати.

З майже 300 осіб, які погодилися взяти участь у клінічному випробуванні вакцини від COVID-19 китайського виробництва, уже вакцинували понад 200. А кілька з них отримали й другу дозу. Інші проходять обстеження або чекають на результати аналізів, – говорить координаторка клінічного випробування вакцини у Рівному Оксана Штрімайтіс. - Вік учасників випробування вакцини – від 18-ти до 82-х років. Набір добровольців продовжено до 21 листопада.

Було діагностовано і кілька ВІЛ-інфікованих. Самі вони про це не знали. А одна молода жінка була надзвичайно вдячна нам, коли у неї виявили вагітність. Тож вона вирішила відтермінувати вакцинацію.

Оксана Штрімайтіс, зокрема, зазначила, що практично всі, хто до них приходить, якщо дозволяють результати діагностики, беруть участь у дослідженні. Хоча є й такі, які відмовляються через те, що їм просто потрібен офіційний COVID-сертифікат.

- У зв'язку з участю в клінічному дослідженні на рівні Державної програми, затвердженої наказом міністра охорони здоров’я, протипоказана участь у щепленні іншими вакцинами від COVID-19. А люди хочуть їхати за кордон. І ПЛР-тести їх не влаштовують, хоча спонсор дослідження надає таку можливість. Або ж керівники на роботі не хочуть з розумінням до цього поставитись, – роз'яснює ситуацію пані Оксана. - Більшість же погоджується на участь у дослідженні через гроші і моніторинг стану свого здоров'я.

Не кожен лікар має можливість оглянути тих, хто йде на вакцинацію. Не кажучи вже про те, щоб людина здала аналізи перед цим. А тут проводять ІФА-тестування на антитіла, ПЛР. Також діагностують вагітність, ВІЛ-інфекцію. Проводять спостереження і після вакцинації. Учасники дослідження здебільшого легко переносять вакцинацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##вакцинація #клінічне випробування # Рівне
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...